Deset golova Bajerna i Borusije (VIDEO)

4

Bajern je ostvario osmu pobedu i četvrti je na tabeli sa 27 bodova. Verder je pretrpeo sedmi poraz i zauzima 15. mesto na tabeli sa 14 bodova

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas na svom terenu Verder iz Bremena sa 6:1, u utakmici 15. kola Bundeslige i prekinuli niz od dva poraza.

Verder je poveo u 24. minutu golom Milota Rašice, a posle toga šampion Nemačke postigao je šest golova. Trostruki strelac bio je Filipe Kutinjo, koji je golove postigao u 45, 63. i 78. minutu, dok je dva gola postigao Robert Levandovski, u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena i u 72. minutu. Strelac je bio i Tomas Miler u 75. minutu. Levandovski je prvi strelac lige sa 18 golova.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su kao gosti Majnc sa 4:0. Prvi gol u 32. minutu postigao je Marko Rojs, a prednost je udvostručio Džejdon Sančo u 66. minutu. Tri minuta kasnije Torgan Azar postigao je gol, a konačan rezultat postavio je Niko Šulc u 84. minutu.

Fudbaleri Kelna pobedili su na svom terenu Bajer iz Leverkuzena sa 2:0. Golove su postigli Jon Kordoba u 73. minutu i Sebastijan Bornau u 84. minutu.

Keln je ostvario treću pobedu u prvenstvu i pretposlednji je na tabeli sa 11 bodova. Bajer je prekinuo niz dobrih rezultata i sedmi je sa 25 bodova.

U ostalim utakmicama Herta je na svom terenu pobedila Frajburg sa 1:0, a Paderborn i Union Berlin odigrali su nerešeno 1:1.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su danas u gostima ekipu Diseldorfa sa 3:0, u utakmici 15. kola nemačke Bundeslige.

Patrik Šik doneo je prednost Lajpcigu već u drugom minutu, na 2:0 povisio je Timo Verner u 58. minutu sa penala, a konačan rezultat postavio je Nordi Mukiele u 75. minutu.

Lista strelaca Bundeslige: 18 - Levandovski (Bajern), 16 - Verner (Lajpcig), 10 - Henings (Fortuna).

Semafor 15. kola Bundeslige:

Hofenhajm – Augzburg 2:4 (Skov 14, Lokadia 80 - Maks 11, 51. jedanaesterac, Jensen 56. Lago 85)

Bajern – Verder 6:1 (Koutinjo 45, 63, 78, Levandovski 45+4, 72, Miler 75 - Rašica 24)

Herta – Frajburg 1:0 (Darida 53)

Majnc – Borusija Dortmund 0:4 (Rojs 32, Sančo 66, Azar 69, Šulc 84)

Keln – Bajer Leverkuzen 2:0 (Kordoba 73, Bornau 84)

Paderborn – Union Berlin 1:1 (Proger 33 -Ingvartsen 7).

Fortuna – Lajpcig 0:3 (Šik 2, Verner 58. jedanaesterac, Mukele 75)

15.30: Volfzburg – Borusija Menhengladbah

18.00: Šalke – Ajntraht