Хет-трик Месија у убедљивом тријумфу Барсе, Реал сигуран против Еспањола, Јовићу ни минут (ВИДЕО)

2

Барселона и Реал деле прво место после 15 одиграних мечева

Фудбалери Барселоне победили су Мајорку на свом терену са 5:2 у последњем мечу данашњег програма 16. кола Ла Лиге.

Меч је обележио Лионел Меси који је постигао три гола. Уз њега стрелци за Барсу били су и Гризман и Суарез. Два гола за госте дао је Будимир.

Ови тријумфом Каталонци су се вратили на прво место на табели.

Фудбалери Реал Мадрида победили су на свом терену екипу Еспањола са 2:0, у утакмици 16. кола шпанске Ла Лиге.

Голове за победнички тим постигли су Рафаел Варан у 37. и Карим Бензема у 79. минуту.

Реал је уписао десету победу од почетка шампионата и тренутно је други на табели са 34 бода, баш колико има и првопласирана Барселона, док је Еспањол на претпоследњој позицији са само девет освојених бодова.

У другом мечу дана Гранада је са 3:0 победила Алавес.

Валенсија је после великог преокрета победила Леванте у гостима са 4:2. Домаћи тим је у 20. минуту водио 2:0, оба гола дао је Роџер, да би у трећем минуту надокнаде дао аутогол који је дао ветар у леђа Слепим мишевима.

У другом делу игре два гола за госте дао је Гамеиро, а потом је у 88. Торес поставио коначних 4:2.

Наш Немања Радоја одиграо је цео меч за Леванте.

Семафор 16. кола Ла Лиге:
Виљареал - Атлетико 0:0
Реал – Еспањол 2:0 (Варан 37, Бензема 79)
Гранада – Алавес 3:0 (Фернандез 48, Солдадо 58. пенал, Ерера 77)
Леванте – Валенсија 2:4 (Роџер 11, 20. пенал – Роџер 45+3 аутогол, Гамеиро 57, 59, Торес 88)
Барселона – Мајорка 5:2 (Гризман 7, Меси 17, 41, 83, Суарез 43 – Будимир 35, 64)
12,00: Еибар – Хетафе
14,00: Бетис – Билбао
16,00: Ваљадолид – Сосиједад
18,30: Леганес – Селта
21,00: Осасуна – Севиља