Het-trik Mesija u ubedljivom trijumfu Barse, Real siguran protiv Espanjola, Joviću ni minut (VIDEO)

2

Barselona i Real dele prvo mesto posle 15 odigranih mečeva

Fudbaleri Barselone pobedili su Majorku na svom terenu sa 5:2 u poslednjem meču današnjeg programa 16. kola La Lige.

Meč je obeležio Lionel Mesi koji je postigao tri gola. Uz njega strelci za Barsu bili su i Grizman i Suarez. Dva gola za goste dao je Budimir.

Ovi trijumfom Katalonci su se vratili na prvo mesto na tabeli.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu ekipu Espanjola sa 2:0, u utakmici 16. kola španske La Lige.

Golove za pobednički tim postigli su Rafael Varan u 37. i Karim Benzema u 79. minutu.

Real je upisao desetu pobedu od početka šampionata i trenutno je drugi na tabeli sa 34 boda, baš koliko ima i prvoplasirana Barselona, dok je Espanjol na pretposlednjoj poziciji sa samo devet osvojenih bodova.

U drugom meču dana Granada je sa 3:0 pobedila Alaves.

Valensija je posle velikog preokreta pobedila Levante u gostima sa 4:2. Domaći tim je u 20. minutu vodio 2:0, oba gola dao je Rodžer, da bi u trećem minutu nadoknade dao autogol koji je dao vetar u leđa Slepim miševima.

U drugom delu igre dva gola za goste dao je Gameiro, a potom je u 88. Tores postavio konačnih 4:2.

Naš Nemanja Radoja odigrao je ceo meč za Levante.

Semafor 16. kola La Lige:
Viljareal - Atletiko 0:0
Real – Espanjol 2:0 (Varan 37, Benzema 79)
Granada – Alaves 3:0 (Fernandez 48, Soldado 58. penal, Erera 77)
Levante – Valensija 2:4 (Rodžer 11, 20. penal – Rodžer 45+3 autogol, Gameiro 57, 59, Tores 88)
Barselona – Majorka 5:2 (Grizman 7, Mesi 17, 41, 83, Suarez 43 – Budimir 35, 64)
12,00: Eibar – Hetafe
14,00: Betis – Bilbao
16,00: Valjadolid – Sosijedad
18,30: Leganes – Selta
21,00: Osasuna – Sevilja