Uzbudljiv meč u Nantu, Kanarinci propevali (VIDEO)

0

Svega je bilo na meču Nant – Tuluz, na kraju pobeda domaćina (2:1), kojoj su u velikoj meri kumovali gosti, odnosno, posebno jedan gost

Krilo Tuluza Kuadio Kone dobio je drugi žuti karton već u 23. minutu (prvi u 8. minutu, a oba zbog saplitanja protivnika) i tako ostavio drugove predugo na cedilu.

Uprkos brojčanoj prednosti, Kanarinci su tek pri kraju prvog poluvremena uspeli da dođu do vođstva, pa još iz jedanaesterca, pošto je štoper Tuluza Isimat-Mirin igrao rukom u svom šesnaestercu i za to dobio žuti karton.

Abdulaje Ture bio je smiren sa bele tačke. To kao da je ubilo u pojam gostujuće igrače, pa su u 53. minutu primili još jedan pogotak, Blas je u padu, sa ivice peterca, poslao loptu pod prečku.

Do kraja je viđeno još nekoliko uzbuđenja. U 56. minutu Gradel iz Tuluza pogodio je prečku, u 90. minutu poništen je gol Kulibalija (Nant) jer je bio u ofsajdu, a u debeloj nadoknadi vremena gosti su stigli do počasnog gola, pošto je Isek Leja realizovao jedanaesterac koji je napravio Abeid.

Semafor 15. kola Lige 1:
Nant – Tuluz 2:1 (Ture 43. jedanaesterac, Blas 53 – Leja 90+6. jedanaesterac)
Ren – Sent Etjen
Odloženo:
Monako – PSŽ
Strazbur – Lion 1:2 (Fofana 22 – Korne 40, Rene-Adelaid 75)
Lil – Dižon 1:0 (Osimen 45+6. jedanaesterac)
Monpelje – Amijen 4:2 (Le Talek 14, Labord 64, Delor 67, Mole 72 – Kakuta 44, Lane 86)
Nica – Anže 3:1 (Lusamba 39, Molida 53, Dolberg 90 – Fulgini 22)
Nim – Mec 1:1 (Ripar 61 – Dijalo 30)
Rems – Bordo 1:1 (Dia 90+2 – Madža 27)
Marselj – Brest 2:1 (Sar 56, Radonjić 89 – Kardona 88)