Узбудљив меч у Нанту, Канаринци пропевали (ВИДЕО)

0

Свега је било на мечу Нант – Тулуз, на крају победа домаћина (2:1), којој су у великој мери кумовали гости, односно, посебно један гост

Крило Тулуза Куадио Коне добио је други жути картон већ у 23. минуту (први у 8. минуту, а оба због саплитања противника) и тако оставио другове предуго на цедилу.

Упркос бројчаној предности, Канаринци су тек при крају првог полувремена успели да дођу до вођства, па још из једанаестерца, пошто је штопер Тулуза Исимат-Мирин играо руком у свом шеснаестерцу и за то добио жути картон.

Абдулаје Туре био је смирен са беле тачке. То као да је убило у појам гостујуће играче, па су у 53. минуту примили још један поготак, Блас је у паду, са ивице петерца, послао лопту под пречку.

До краја је виђено још неколико узбуђења. У 56. минуту Градел из Тулуза погодио је пречку, у 90. минуту поништен је гол Кулибалија (Нант) јер је био у офсајду, а у дебелој надокнади времена гости су стигли до почасног гола, пошто је Исек Леја реализовао једанаестерац који је направио Абеид.

Семафор 15. кола Лиге 1:
Нант – Тулуз 2:1 (Туре 43. једанаестерац, Блас 53 – Леја 90+6. једанаестерац)
Рен – Сент Етјен
Одложено:
Монако – ПСЖ
Стразбур – Лион 1:2 (Фофана 22 – Корне 40, Рене-Аделаид 75)
Лил – Дижон 1:0 (Осимен 45+6. једанаестерац)
Монпеље – Амијен 4:2 (Ле Талек 14, Лаборд 64, Делор 67, Моле 72 – Какута 44, Лане 86)
Ница – Анже 3:1 (Лусамба 39, Молида 53, Долберг 90 – Фулгини 22)
Ним – Мец 1:1 (Рипар 61 – Дијало 30)
Ремс – Бордо 1:1 (Диа 90+2 – Маџа 27)
Марсељ – Брест 2:1 (Сар 56, Радоњић 89 – Кардона 88)