Реми Арсенала и Норича, Лестер до победе у 94. минуту, Јунајтеду само бод (ВИДЕО)

0

Фудбалери Арсенала одиграли су на гостујућем терену нерешено 2:2 са Норичем, у утакмици 14. кола Премијер лиге и наставили низ од осам утакмица без победе

Норич је повео у 21. минуту голом Темуа Пукија, а изједначио је Пјер Емерик Обамејанг у 29. минуту из пенала.

Домаћи су поново повели у другом минуту надокнаде првог полувремена голом Тода Кентвела, а бод Арсеналу донео је Обамејанг, у 57. минуту својим другим голом на утакмици.

Арсенал је предводио привремени тренер Фреди Љунгберг, након што је у петак отпуштен Унај Емери.

Фудбалери Вулверхемтпона одиграли су на свом терену нерешено 1:1 са Шефилд јунајтедом.

Клуб из Шефилда повео је у другом минуту голом Лиса Мусеа, а коначан резултат поставио је Мет Доерти у 64. минуту.

Фудбалери Лестера победили су на свом стадиону Евертон са 2:1 у 14. колу енглеске Премијер лиге.

Лестер је до тријумфа дошао после преокрета, а јунак је био Келечи Ихеначо који је у 94. минуту савладао Џордана Пикфорда.

Евертон је повео преко Ришарлисонса у 23. минуту, да би Ихеначо у 66. асистирао Џејмију Вардију за изједначење, а потом и у четвртом минуту судијске надокнаде времена комплетирао преокрет.

У другом мечу 14. кола играном Манчестер јунајтед и Астон Вила играли су нерешено 2:2. Вила је повела преко Џека Грилиша у 11. минуту, да би изједначење стигло у 42. након што је Том Хитон несрећно затресао своју мрежу после шута Маркуса Рашфорда.

Јунајтед је преко Виктора Линделефа у 64. минуту стигао до преокрета, али је само два минута касније Вила дошла до изједначења голом Тајрона Мингса.

Семафор 14. кола Премијер лиге:
Норич – Арсенал 2:2 (Пуки 21, Кантвел 45+2 – Обамејанг 29. једанаестерац, 57)
Вулверхмептон – Шефилд јунајтед 1:1 (Доерти 64 – Мусет 2)
Лестер – Евертон 2:1 (Варди 68, Ихенаћо 90+4 – Ришарлисон 23)
Манчестер јунајтед – Астон Вила 2:2 (Хитон 42. аутогол, Линделоф 64 – Грилиш 11, Мингс 66)
Њукасл – Манчестер сити 1:2 (Виљемс 25, Шелви 88 – Стерлинг 22, Де Брујне 82)
Ливерпул – Брајтон 2:1 (Ван Дајк 18, 24, Данк 79)
Барнли – Кристал Палас 0:2 (Заха 45+1, Шлуп 78)
Челзи – Вест Хем 0:1 (Кресвел 48)
Тотенхем – Борнмут 3:2 (Али 21, 50, Сисоко 69 – Х. Вилсон 73, 90+6)
Саутемптон – Вотфорд 2:1 (Ингс 78, Вард-Паус 83 – Сар 24)