Menhengladbah siguran protiv Verdera, napokon pobedio i Leverkuzen (VIDEO)

0

Borusija je prva na tabeli nemačkog prvenstva sa 25 bodova. Verder ima 11 i zauzima 14. mesto

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su Verder sa 3:1, u 11. kolu Bundeslige. Strelci za domaćina su bili Rami Bensebaini u 20. i Patrik Herman u 22. i 59. minutu.

Verder je u 53. minutu propustio priliku da učini utakmicu neizvesnom, ali Davi Klasen nije iskoristio penal.

Konačan rezultat u nadoknadi postavio je Leonardo Bitenkur. Borusija je prethodno u 87. minutu ostala sa igračem manje zbog isključenja Bensebainija.

Srpski fudbaler Miloš Veljković igrao je celu utakmicu za Verder i dobio je žuti karton.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su Volfsburg sa 2:0, u 11. kolu Bundeslige. Strelci su bili Karim Belarabi u 25. i Paulinjo u 90. minutu.

Fudbaleri Frajburga pobedili su na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta sa 1:0, u utakmici 11. kola Bundeslige.

Jedini gol postigao je Nils Petersen u 77. minutu. Utakmica je produžena deset minuta pošto su u nadoknadi vremena crvene kartone dobili David Abraham iz Ajntrahta i Vinčenco Grifo iz Frajburga.

Semafor 11. kola Bundeslige:

Menhengladbah – Verder 3:1 (Bensebaini 20,Herman u 22, 59 – Bitenkur 90+3)

Volfzburg – Leverkuzen 0:2 (Belarabi 25, Paulinjo 90+6)

Frajburg – Ajntranht 1:0 (Petersen 77)

Keln – Hofenhajm 1:2 (Kordoba 34 – Adamjan 48, Lokadia 90+8. jedanaesterac).

Herta – Lajpcig 2:4 (Mitelštat 32, Selke 90+2 - Verner 38. jedanaesterac, 90+1, Sabicer 45+1, Kampl 86)

Majnc – Union Berlin 2:3 (Onisivo 81, Brosinski 90+4 - Ingvartsen 30, Andersen 45+3, 51)

Šalke – Fortuna 3:3 (Kaliđuri 33, Kabak 67, Serdar 79 - Henings 62. jedanaesterac, 74, 85)

Paderborn – Augzburg 0:1 (Maks 41)

Bajern – Dortmund 4:0 (Levandovski 17, 76, Gnabri 47, Humels 88. autogol)