Leće bez šanse do boda protiv Juventusa, remizirao i Inter (VIDEO)

0

Bilo je to popodne kad su vodeći timovi odigrali remi sa autsajderima, prvo Juventus sa Lećeom (1:1), potom Inter sa Parmom (2:2)

Inter je propustio priliku da preotme vrh tabele. Tek svremena na vreme sevnulo bi neko uzbuđenje na meču sa Parmom, na kraju po bod svakom, a sa tom činjenicom svakako su zadovoljniji gosti.

Doduše, u jednom trenutku videli su sva tri boda u džepu sa vrućeg gostovanja, kad su preokrenuli vođstvo Intera za četiri minuta, pogodio je prvo francuski internacionalac Jan Karamo, pa potom i napadač iz Obale Slonovače Žervinjo. Pre oba pogotka kiksnuo je vezista domaćih Marselo Brozović.

Za razliku od njega, u Interu odličan je bio strelac prvog gola i asistent kod drugog, Antonio Kandreva, stim da je kod izjednačnjea nero-azura VAR radio prekovremeno, pauza je trajala tri minuta, ne bi li se utvrdilo da li su pomenuti asistent, pa strelac Romelu Lukaku, bili u nedozvoljenoj situaciji. Nisu. Na kraju im je taj gol doneo bod.

Dan pošto su akcionari Juventusa na godišnjoj Skupštini rešili da ulože dodatnih 300 miliona evra u dokapitalizaciju, igrači su dozvolili sebi da protiv Lećea, povratnika u elitu, osvoje samo bod (1:1).

Iznenađenje je tim veće kad se uzme u obzir da je pre ove Leće izgubio sve tri utakmice kao domaćin, čak i od Verone u drugom kolu, kao i od Rome (0:1) i Napolija (1:4).

Može se reći da ovoga puta nisu zaslužili taj bod, nisu napravili nijednu priliku, imali su posed lopte 32 odsto, a pogodak im je poklonio štoper Juventusa Matijs de Liht, koji je napravio jedanaesterac.

Što se tiče Juventusa, veliki deo krivice zbog osvojenog samo boda pada na pleća trenera Maurisija Sarija, pošto je rešio da na gostovanju na stadionu Via del Mare odmara vođu navale Kristijana Ronalda.

Uz to, posle sat vremena igre povredio se Miralem Pjanić, dok je Gonzalo Iguain 15-tak minuta pre kraja pretrpeo nokdaun posle udarca u glavu od strane golmana Lećea, Brazilca Gabrijela, pa je zaista delovao kao da mu nisu sve na broju. Posle meča Iguain je prebačen u bolnicu na snimanje.

Stara dama uspela je da povede, sa bele tačke, pošto je vezista domaćih Jakobo Petrićione totalno nepotrebno, na ivici šesnaesterca, bez ikakvih izgleda za gol, pokosio Pjanića.

Najstrožu kaznu realizovao je Paulo Dibala, koji je u utorak postigao dva gola u Ligi šampiona, protiv Lokomotive, za pobedu (2:1).

Leće je izjednačio, i ispostavilo se stigao do boda, takođe iz jedanaesterca samo šest minuta kasnije. Štoper Stare dame De Liht bio je neoprezan, lopta ga je pogodila u podignutu ruku, pa je sa bele tačke Marko Manosu poslao loptu u jednu, a golmana Vojčeka Šćesnog u drugu stranu.

Juventus je do kraja promašio dve velike prilike, Federiko Bernardeski je umesto prazne mreže, doduše malo iskosa, pogodio samo stativu, a štoper Leonardo Bonući je sa par metara, umesto da pocepa mrežu, pocepao vazduh daleko iznad gola.