Победа Бајерна, Левандовски исписао историју, нула Дортмунда (ВИДЕО)

0

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су на свом терену Унион Берлин са 2:1, у утакмици деветог кола Бундеслиге

Шампион Немачке повео је у 13. минуту голом Бенжамена Павара, док је други гол постигао Роберт Левандовски у 53. минуту.

Једини гол за клуб из Берлина постигао је Себастијан Полтер у 86. минуту, док је Себастијан Андерсон промашио једанаестерац у 58. минуту.

Левандовски је ушао у историју Бундеслиге пошто је био стрелац у свакој од девет утакмица ове сезоне.

Оборио је рекорд Пјера Емерика Обамејнага који је играјући за Борусију из Дортмунда у сезони 2015/16 у првих осам првенствених утакмица постизао голове.

Левандовски је први стрелац лиге са 13 голова. Пољски нападач постигао је 19 голова у 14 утакмица у свим такмичењима ове сезоне.

Фрајбург је на свом терену победио Лајпциг са 2:1. Домаћи су повели у другом минуту надокнаде првог полувремена голом Николаса Хофлера, а предност је удвостручио Нилс Петерсен у 90. Три минута касније коначан резултат поставио је Лукас Клостерман.

Шалке и Борусија Дортмунд одиграли су нерешено 0:0. Клуб из Дортмунда сада на трећем месту има два бода мање од Бајерна.

У осталим утакмицама Падерборн је на свом терену победио Диселдорф са 2:0 и остварио прву победу у лиги, док је Хофенхајм у Берлину победио Херту са 3:2.

Фудбалери Бајер Леверкузена и Вердера одиграли су нерешено 2:2. Бајер је повео у четвртом минуту аутоголом Омера Топрака, а на 1:1 изједначио је Милот Рашица у 40. минуту.

Вердер је голом Дејвија Класена у 48. минуту преокренуо резултат, али је десет минута касније бод и изједначење Бајеру донео Луцас Аларио.

Семафор деветог кола Бундеслиге:
Шалке – Дортмунд 0:0
Бајерн – Унион 2:1 (Павар 13, Левандовски 53 – Полтер 86. једанаестерац)
Херта – Хофенхајм 2:3 (Лукебакио 55, Калу 69 – Локадиа 33, Крамарић 38, Хубнер 79)
Фрајбург – Лајпциг 2:1 (Хофлер 45+2, Петерсен 90 – Клостерман 90+2)
Падерборн – Фортуна 2:0 (Сабири 43, Шонлау 64)
Леверкузен – Вердер 2:2 (Топрак 4, Аларио 58 – Рашица 40, Класен 48)
15,30: Волфзбург – Аугзбург
18,00: Менхенгладбах – Ајнтрахт
Мајнц – Келн 3:1 (Ботијус 21, Кваисон 57, Озтунали 82 – Тероде 14)