Вукови шокирали Грађане у Манчестеру, Тобџије и Плавци сигурни (ВИДЕО)

1

Сити је „уписао“ и трећи кикс у новој сезони, овога пута на свом стадиону је изгубио од Вулверхемтона, а јунак меча био је двоструки стрелац Адама Траоре

Фудбалери Вулверхемптона победили су данас у гостима актуелног шампиона Енглеске, Манчестер Сити, са 2:0 у осмом колу Премијер лиге.

У неатрактивној утакмици на стадиону Етихад, Сити је био за нијансу бољи ривал, имао иницијативу, али поред шанси из прекида није озбиљније угрожен гол Руија Патрисија.

Вулверхемптон је повео голом Адаме Траореа у 80. минуту после контранапада који је повукао Раул Хименес, а на крају у ситуацији "један на један" са Едерсоном окончао шпански нападач.

После још једног контранапада у 94. минуту Траоре је поново у ситуацији "један на један" погодио и донео први тријумф Вулверхемптону на гостовању против Ситија још од 1979. године.

Сити тако после осам кола заузима друго место са 16 бодова, осам мање од првопласираног Ливерпула.

Минималним резултатом Арсенал је пред својим навијачима победио Борнмут.

Једини гол на мечу постигао је Давид Луиз у деветом минуту на асистенцију Пепеа из корнера.

Арсенал је тако дошао до трећег места Премијер лиге са 15 бодова, док је Борнмут 10. са 11.

Фудбалери Челзија победили су у гостима Саутемптон са 4:1. "Плавци" су повели голом Тамија Абрахама у 17. минуту, да би у 24. Мејсон Маунт повисио на 2:0.

Саутемптон је успео да смањи заостатак преко Данија Ингса у 30, али су све недоумице око победника отклонили Нголо Канте у 40. и Миши Батшуаји у 89.

Челзи је пети са 14 бодова, док је Саутемптон 16. са седам.

Свраке су код куће победиле Манчестер Јунајтед и побегле из опасне зоне. Црвеним ђаволима пресудио је Лонгстаф голом у 72. минуту.

Семафор 8. кола Премијер лиге:

Брајтон – Тотенхем 3:0 (Мопај 3, Коноли 32, 65)

Ливерпул – Лестер 2:1 (Мане 40, Милнер 90+5 - Медисон 80)

Барнли – Евертон 1:0 (Хендрик 72)

Норич – Астон Вила 1:5 (Дрмић 87 - Весли 14, 30, Грилиш 49, Хурихејн 61, Луиз 83)

Вотфорд – Шефилд Јунајтед 0:0

Вест Хем – Кристал Палас 1:2 (Халер 54 - ван Анхолт 63. једанаестерац, Ају 87)

Арсенал – Борнмут 1:0 (Луиз 9)

Манчестер Сити – Вулверхемптон 0:2 (Траоре 80, 90+4)

Саутемптон – Челзи 1:4 (Ингс 30 – Абрахам 17, Маунт 24, Канте 40, Батшуаи 89)

Њукасл – Манчестер Јунајтед 1:0 (Лонгстаф 72)