Смена на врху Серије А, Јувентус победио и прескочио Интер, Миленковић донео три бода Фjорентини (ВИДЕО)

0

Михајловић на клупи, Болоња и Лацио ремизирали, Кореа промашио пенал у финишу

Фjорентина је са 1:0 победила Удинезе на свом терену.

Једини гол на мечу постигао је Никола Миленковић у 72. минуту. Млади штопер одлично је главом „тукао“ после корнера, голман гостију није могао ништа и Фјорентина је дошла до треће победе у новој сезони.

Душан Влаховић и Алекса Терзић меч су одгледали са клупе домаћег тима.

Синиша Михајловић, који се лечи од леукемије, испунио је обећање и после месец и по поново водио екипу Болоње, у ремију против Лација 2:2.

Михајловић је дочекан овацијама са трибина, поздравили су га и навијачи Римљана, где је као играч оставио дубок траг.

Бурно је било и на терену, Болоња је два пута водила, виђена су два црвена картона, а Лацио је у финишу меча преко Хоакина Корее пропустио пенал за победу.

Фудбалери Роме и Каљарија играли су нерешено 1:1. Рома се пред својим навијачима прилично мучила против Каљарија, стигла до преокрета у 90. минуту, али је гол за тријумф поништен због фаула Николе Калинића над Луком Чепителијем.

Каљари је водио од 26. минута голом Жоаа Педра из једанаестерца, да би Рома изједначила у 31. аутоголом Луке Чепителија.

Преокрет Роме виђен је у 90. минуту, али је после неколико минута прегледања ВАР снимка погодак Калинића поништен.

Аталанта је пред својим навијачима победила Леће са 3:1.

Јувентус је славио у Милану против Интера (2:1) и прескочио га на табели дошавши до првог места. Стара дама из Торина сада је једини непоражени тим у Сеији А.

Миланезима је пресудио Гонзало Игуаин голом у 80. минуту.