Benzema odveo Real na vrh sa Bilbaom, Jović ostao na klupi (VIDEO)

0

Derbi kola pripao Madriđanima, presudio pogodak Karima Benzeme u 64. minutu

Real je slavio u Andaluziji protiv Sevilje u derbiju kola, samim tim sustigao je Bilbao na vrhu tabele La Lige.

Presudio je pogodak Karima Benzeme na asistenciju Karvahala u 64. minutu. Srpski reprezentativac Luka Jović meč u Sevilji odgledao je sa klupe za rezervne igrače.

Real Sosijedad gostovao je Espanjolu, igrači tima iz Baskije postigli su sva četiri gola, ali su pobedili 3:1, jer je Zaldua u 71. minutu loptu poslao u mrežu svog golmana.

Ipak, ceo plen je otišao u Baskiju, pa je tim sada na deobi prvog mesta sa 10 bodova.

Hetafe Nemanje Maksimovića je tek iz petog pokušaja došao do prve pobede u sezoni. Ekipa iz Madrida je povela 3:0, ali je Budimir za sedam minuta uneo nervozu u domaće redove postigavši dva gola za Majorku.

Iapk, rezervista Anhel je u 84. minutu četvrtim golom za domaćina uspeo da potvrdi pobedu (4:2).

Fudbaleri Valensije i Leganesa odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici petog kola španskog prvenstva.

Valensija je povela u 21. minutu golom Danijela Pareha u 21. minutu iz penala, a izjednačio je Oskar u 35. minutu. Leganes je osvojio prvi bod u ovogodišnjem šampionatu i poslednji je na tabeli.

Atletik Bilbao je na svom terenu sa 2:0 pobedio Alaves golovima Garsije i Muniaina.

Semafor 5. kola La Lige:

Osasuna – Betis 0:0

Viljareal – Valjadolid 2:0 (Kazorla 77. jedanaesterac, Ontiveros 89)

Levante – Eibar 0:0

Atletiko Madrid – Selta 0:0

Granada – Barselona 2:0 (Aziz 2, Vadiljo 66. jedanaesterac)

Hetafe – Majorka 4:2 (Baba 7. autogol, Molina 33. jedanaesterac, Niom 63, Anhel 84 - Budimir 70, 77)

Espanjol – Real Sosijedad 1:3 (Zaldua 71. autogol - Vilian Hose 18, 34, Isak 75)

Valensija – Leganes 1:1 (Pareho 21. penal – Oskar 35)

Atletik Bilbao – Alaves 2:0 (Garsija 38, Muniain 72)

Sevilja – Real Madrid 0:1 (Benzema 64)