Почетна / Фудбал / Велика петорка

Коларов из слободњака и Џеко голом у 94. минуту срушили Синишину Болоњу (ВИДЕО)

Сасуоло победио СПАЛ и оставио га у опасној зони, Капуто са два гола пресудио гостима

Болоња тренера Синише Михајловића је поклекла код куће и уписала први пораз у Серији А.

Пресудио је Един Џеко голом у 94. минуту. Пре тога је Вучица повела преко Коларова голом из слободног ударца, а изједначио је Сансоне из пенала који је скривио капитен репрезентације Србије.

Рома је ме завршила са десеторицом играча на терену, пошто је Ђанлука Манчини у 86. добио директан црвени картон.

Наполи је убедљиво (4:1) славио на гостовању Лећеу, док је Сампдорија дошла до првих бодова у лиги, голом Габијадинија је у Ђенови савладала Бикове из Торина.

Сасуоло и СПАЛ снаге су одмерили мало после поднева, а рани меч више је радости донео домаћину.

Капуто је још у првом полувремену два пута матирао голмана гостију, а одбрана у којој је и Ненад Томовић трећи пут капитулирала је тек што је почело друго полувреме, стрелац је био Данкан за коначних 3:0.

Аталанта и Фиорентина су одиграли сјајан меч, на крају после доста узбуђења виђен је реми – 2:2.

Гости су повели у 24. минуту, стрелац је био Кијеса, да би у 66. Рибери повисио на 2:0.

Домаћи тим се није предао и преко Иличића у 84. и Кастањеа у петом минуту надокнаде је дошао до бода.

Наш Никола Миленковић је одиграо цео меч за Фиорентину, док је Душан Влаховић ушао у игру у 77. минуту. Алекса Терзић је меч одгледао са клупе гостију.

Семафор 4. кола Серије А:

Каљари – Ђенова 3:1 (Симеоне 46, Запата 85. аутогол, Жоао Педро 87 - Куаме 83)

Удинезе – Бреша 0:1 (Ромуло 57)

Јувентус – Верона 2:1 (Ремзи 31, Роналдо 49. једанаестерац - Велосо 21)

Милан – Интер 0:2 (Брозовић 49, Лукаку 78)

Сасуоло – СПАЛ 3:0 (Капуто 26, 45+2, Данкан 47)

Болоња – Рома 1:2 (Сансоне 54. једанаестерац - Коларов 49, Џеко 90+4)

Леће – Наполи 1:4 (Манкосу 61. једанаестерац - Љоренте 28, 82, Инсиње 40. једанаестерац, Руиз 52)

Сампдорија – Торино 1:0 (Габиадини 56)

Аталанта – Фиорентина 2:2 (Иличић 84, Кастање 90+5 – Кијеса 24, Рибери 66)

Лацио – Парма 2:0 (Имобиле 8, Марушић 67)