Звезда Фантазија Пуки са Норичем срушио шампиона Сити, минималац Јунајтеда са креча (ВИДЕО)

0

Ливерпул и даље максималан, убедљиве победе Тотенхема и Челзија, Барнли у гостима до бода у надокнади, минималац Саутемптона са играчем више

Звезда Фантазија Финац Темо Пуки скинуо је скалп шампиону Манчестер Ситију. Постигао је шести гол у шампионату, додао и други асистенцију, довољно за коначних 3:2 на Кероу роуду пред 27.035 навијача.

Њукасл је повео на Енфилду већ у седмом минуту голом Џетра Вилијемса, али је Ливерпул до краја полувремена преокренуо резултат погоцима Садиа Манеа у 28. и 40. минуту. Коначан резултат поставио је Мохамед Салах у 72. минуту.

Фудбалери Тотенхема победили су данас на свом стадиону Кристал Палас са 4:0, док је Челси у гостима са 5:2 славио против Вулверхемптона у утакмицама петог кола енглеске Премијер лиге.

Тотенхем је пред својим навијачима успео да заустави Кристал Палас и нанаесе му други пораз у сезони. Најзаслужнији за тријумф био је Хјунг-Мин Сон, који је први пут мрежу затресао у 10. и 23. минуту, док се у листу стрелаца уписао и Ерик Ламела у 42.

Други гол за Тотенхем, био је део левог бека Кристал Паласа Патрика ван Анхолта у 21. минуту.

Челси је на гостовању против Вулвса до тријумфа дошао лакше него што се очекивало, а јунак победе био је Тами Ејбрахам који је постигао хет-трик.

Гости из Лондона повели су у 31. минуту поготком Фикаја Томорија, да би Ејбрахам 34. повисио на 2:0.

Исти играч је само седам минута касније постигао свој други гол, да би практично питање победника решио у 55. минуту.

Вулверхемптон је заостатак успео да смањи у 69. минуту када је лопта после шута Саиса у руку закачила Ејбрахама и преварила Кепу.

Нови гол за Вулвсе, а свој први у дресу домаћина постигао је Патрик Куртоне у 85. минуту, да би коначан резултат поставио Мејсон Маунт у шестом минуту судијске надокнаде времена.

Манчестер јунајтед је с 1:0 победио Лестер, а стрелац је био Маркус Рашфорд у осмом минуту из једанаестерца, док је Саутемптон истим резултатом славио против Шефилд јунајтеда, а Брајтон и Барнли играли су нерешено 1:1.

Семафор 5. кола Премијер лиге:
Ливерпул - Њукасл 3:1 (Мане 28, 40, Салах 72 - Вилијемс 7)
Брајтон - Барнли 1:1 (Мупај 51 - Хендрик 90+1)
Манчестер Јунајтед - Лестер 1:0 (Рашфорд 8. једанаестерац)
Шефилд Јунајтед - Саутемптон 0:1 (Ђенепо 66)
Тотенхем - Кристал Палас 4:0 (Хјунг-Мин 10, 23, ван Анхолт 21. аутогол, Ламела 42)
Вулверхемптон - Челзи 2:5 (Абрахам 69. аутогол, Кутроне 85 - Томори 31, Абрахам 34, 41, 55, Маунт 90+6)
Норич - Манчестер Сити 3:2 (Меклин 18, Кантвел 28, Пуки 50 - Агуеро 45, Родри 88)
15.00: Борнмут - Евертон
17.30: Арсенал - Астон Вила
17.30: Челзи - Ливерпул