Het-trik Levandovskog u Gelzenkirhenu (VIDEO)

0

Pobede Bajera, Borusije, Frajbuga i Hofenhajma, utakmica između Augzburga i Union Berlina Nevena Subotića završena je nerešeno 1:1

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su u gostima ekipu Šalkea sa 3:0.

Sva tri gola postigao je Robert Levandovski. Prvi u 20. minutu sa penala, drugi u 50. iz slobodnog udarca i treći u 75. minutu na asistenciju Komana.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena, Borusije Menhengladbaha, Frajburga i Hofenhajma upisali su danas pobede u drugom kolu nemačke Bundeslige.

Bajer je u Diseldorfu sa 3:1 pobedio Fortunu, dok je Menhengladbah istim rezultatom slavio u gostima protiv Majnca, kao i Frajburg protiv Paderborna, dok je Hofenhajm sa 3:2 trijumfovao protiv Verdera iz Bremena.

„Farmaceuti” su protiv Fortune poveli autogolom Luisa Bejkera u šestom minutu, da bi na 2:0 povisio Aranguiz u 33. Pobedu Bajera praktično je osigurao Karim Belarabi u 39.

Fortuna je u drugom delu samo golom Alfreda Moralesa u 82. minutu uspela da ublaži poraz.

Majnc je pred svojim navijačima vodio protiv Borusije Menhengladbah pogotkom Robina Kaisona u 18. minutu, ali su gosti preokrenuli golovima Štefana Lajnera u 31, Alasanea Plea u 77. i Brela Emboloa u 79.

Gotovo ista situacija viđena je i na utakmici između Paderborna i Frajburga. Domaćin je u trećem minutu poveo golom Štrelija Mambe, ali je Frajburg preokrenuo pogocima Đanluke Valdšmita u 21. iz jedanaesterca, Nilsa Petersena u 40. i Čang-Hon Kvona u 90. minutu.

Hofenhajm je pobedom protiv Verdera došao do prvih bodova u sezoni.

Utakmica između Augzburga i Union Berlina Nevena Subotića završena je nerešeno 1:1.

Semafor 2. kola Bundeslige:
Keln – Borusija Dortmund 1:3 (Dreksler 29 - Sančo 70, Hakimi 86, Alkaser 90+4)
Fortuna – Bajer Leverkuzen 1:3 (Morales 82 - Bejker 6. autogol, Aranguiz 33, Belarabi 39)
Hofenhajm – Verder 3:2 (Bičakčić 54, Bebu 59, Kaderabek 87 - Fulkrug 42, Osako 81)
Majnc – Borusija Menhengladbah 1:3 (Kaison 18 - Lajner 31, Plea 77, Embolo 79)
Augzburg – Union Berlin 1:1 (Vargas 59 - Anderson 80)
Paderborn – Frajburg 1:3 (Mamba 3 - Valdšmit 21. jedanaesterac, Petersen 40, Čang-Hon 90)
Šalke – Bajern Minhen 0:3 (Levandovski 20. jedanaesterac, 50, 75)
15.30: Lajpcig – Ajntraht
18.00: Herta – Volfzburg