Хет-трик Левандовског у Гелзенкирхену (ВИДЕО)

0

Победе Бајера, Борусије, Фрајбуга и Хофенхајма, утакмица између Аугзбурга и Унион Берлина Невена Суботића завршена је нерешено 1:1

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су у гостима екипу Шалкеа са 3:0.

Сва три гола постигао је Роберт Левандовски. Први у 20. минуту са пенала, други у 50. из слободног ударца и трећи у 75. минуту на асистенцију Комана.

Фудбалери Бајер Леверкузена, Борусије Менхенгладбаха, Фрајбурга и Хофенхајма уписали су данас победе у другом колу немачке Бундеслиге.

Бајер је у Диселдорфу са 3:1 победио Фортуну, док је Менхенгладбах истим резултатом славио у гостима против Мајнца, као и Фрајбург против Падерборна, док је Хофенхајм са 3:2 тријумфовао против Вердера из Бремена.

„Фармацеути” су против Фортуне повели аутоголом Луиса Бејкера у шестом минуту, да би на 2:0 повисио Арангуиз у 33. Победу Бајера практично је осигурао Карим Белараби у 39.

Фортуна је у другом делу само голом Алфреда Моралеса у 82. минуту успела да ублажи пораз.

Мајнц је пред својим навијачима водио против Борусије Менхенгладбах поготком Робина Каисона у 18. минуту, али су гости преокренули головима Штефана Лајнера у 31, Аласанеа Плеа у 77. и Брела Емболоа у 79.

Готово иста ситуација виђена је и на утакмици између Падерборна и Фрајбурга. Домаћин је у трећем минуту повео голом Штрелија Мамбе, али је Фрајбург преокренуо погоцима Ђанлуке Валдшмита у 21. из једанаестерца, Нилса Петерсена у 40. и Чанг-Хон Квона у 90. минуту.

Хофенхајм је победом против Вердера дошао до првих бодова у сезони.

Утакмица између Аугзбурга и Унион Берлина Невена Суботића завршена је нерешено 1:1.

Семафор 2. кола Бундеслиге:
Келн – Борусија Дортмунд 1:3 (Дрекслер 29 - Санчо 70, Хакими 86, Алкасер 90+4)
Фортуна – Бајер Леверкузен 1:3 (Моралес 82 - Бејкер 6. аутогол, Арангуиз 33, Белараби 39)
Хофенхајм – Вердер 3:2 (Бичакчић 54, Бебу 59, Кадерабек 87 - Фулкруг 42, Осако 81)
Мајнц – Борусија Менхенгладбах 1:3 (Каисон 18 - Лајнер 31, Плеа 77, Емболо 79)
Аугзбург – Унион Берлин 1:1 (Варгас 59 - Андерсон 80)
Падерборн – Фрајбург 1:3 (Мамба 3 - Валдшмит 21. једанаестерац, Петерсен 40, Чанг-Хон 90)
Шалке – Бајерн Минхен 0:3 (Левандовски 20. једанаестерац, 50, 75)
15.30: Лајпциг – Ајнтрахт
18.00: Херта – Волфзбург