Liverpul lako sa Arsenalom, Milivojevićev Palas u 93. minutu pobedio Matićev Junajted (VIDEO)

2

Puki ne može sam, Abraham doneo Čelziju tri boda, Čekićari i Lisice do celog plena

Kapiten Liverpula Džordan Henderson je usavršio "plivanje slobodnim stilom u odbrani", ali su njegove brojne greške koštale samo igrače "Fantazi menadžera", ne i tim.

Pepe ga je "provozao" u prvom poluvremenu, izašao sam pred Adrijana, ali je skupo plaćeno pojačanje iz Obale Slonovače slabo šutiralo i ostalo je 0:0. Kazna je stigla u vidu gola Matipa posle kornera za 1:0 na pauzi.

U nastavku glup potez Luiza, povukao je bespotrebno u kaznenom Salaha, koji je dosuđeni penal majstorski izveo za 2:0, a potom je prohujao kao brzi voz po desnoj strani i rutinski po zemlji matirao Lenoa.

A, onda u finišu gužva u kaznenom Liverpula, Henderson je promašio loptu, što je Toreira iskoristio i ublažio poraz (1:3) Tobdžija.

Premijer liga je i ove sezone, bez dileme, najbolje nacionalno takmičenje na svetu. Pokazao je to i prvi subotnji duel trećeg kola, u kojem je Čelzi odneo pobedu sa gostovanja Noriču.

Za pola sata viđeno je čak četiri pogotka! Poveli su Plavci već u trećem minutu, pogodio je Abraham, ali je samo tri minuta kasnije domaćin izjednačio preko Kantvela, na asistenciju Pukija.

Drugo vođstvo Čelzi je stekao u 17. minutu, posle pogotka sve boljeg Maunta. Ali, Finac kojeg je pre godinu dana na spisku želja imala Crvena zvezda, Temu Puki, nastavio je seriju golova, te je izjednačio u 30. minutu.

Ipak, u nastavku apsolutna dominacija Čelzija. Tim iz Londona je poveo, ispostavilo se i postavio konačan rezultat, posle drugog kola Abrahama na meču.