VAR u 93. minutu poništio pobedonosni gol Sitiju u derbiju sa Totenhemom, het-trik Pukija (VIDEO)

0

Mane i Firmino za pobedu Liverpula, Obamejang za trijumf Arsenala, Sebaljos dvostruki asistent

Fudbaleri Mančester sitija i Totenhema odigrali su danas nerešeno 2:2, u derbi meču drugog kola Premijer lige. Oba tima nakon ovog meča imaju po četiri osvojena boda.

Siti je poveo u 20. minutu golom Rahima Sterlinga, na asistenciju Kevina de Brujnea, ali je samo tri minuta kasnije izjednačenje Totenhemu doneo Erik Lamela.

Nakon još jedne asistencije De Brujnea, Serhio Aguero je u 35. minutu doneo novu prednost Sitiju, da bi na na 2:2 izjednačio Lukas Moura u 56. minutu, nekoliko sekundi pošto je zamenio Vinksa.

Gabrijel Žezus je u 92. minutu treći put na utakmici doneo prednost Sitiju, ali je sudija Majkl Oliver poništio taj pogodak nakon konsultacija sa VAR tehnologijom pošto je Laport igrao rukom.

Arsenal je ponovo slavio, ponovo je rezultat glasio 2:1 u njihovu korist, ovoga puta Tobdžije su bile uspešne pred svojim navijačima.

Ipak, pomučili su se ne bi li došli do trijumfa i sva tri boda protiv borbenog Barnlija. Majstorijom Lakazeta, koji je na leđima imao dvojicu čuvara, a uspeo je da zadrži loptu, okrene se i potom bukvalno sa zemlje šutira i proturi kroz noge loptu golmanu Poupu, Arsenal je poveo.

Barnli je igrao vrlo dobro, a nagrada je stigla pred kraj prvog poluvremena, kad je Barns izjednačio. Ipak, u nastavku meča inicijativa Arsenala, koji je napkon „slomio” rivala golom Obamejanga, na asistenciju Sebaljosa, drugu na ovom susretu.

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas u gostima Sautempton sa 2:1, u utakmici drugog kola Premijer lige.

Drugu pobedu Liverpulu u novom šampionatu doneli su Sadio Mane golom u finišu prvog poluvremena i Roberto Firmino u 71. minutu. Strelac jedinog gola za domaći tim bio Deni Ings u 83. minutu.

Ekipa Jirgena Klopa u narednom kolu dočekuje Arsenal.

Fudbaleri Evrtona pobedili su na svom terenu Votford sa 1:0, a strelac je bio Bernard u desetom minutu na asistenciju Dinjea.

Norič je upisao prvu pobedu pošto je bio bolji od NJukasla sa 3:1. Strelac sva tri gola za pobednički tim postigao je Temu Puki, u 32, 63. i 75. minutu.

Bornmut je slavio u gostima protiv Aston Vile sa 2:1, dok su Brajton i Vest Hem odigrali nerešeno 1:1.