Јунајтед разбио Челзи, Плавци погађали стативе, Обамејанг срушио Њукасл (ВИДЕО)

0

Нови Манчестер јунајтед је у дербију првог кола декласирао стари Челзи

Резултат је, ипак, могао бити и другачији, повољнији по госте, али срећа је била велики савезник Црвених ђавола.

У првом полувремену се двапут затресла десна статива гола голмана Давида де Хее, а једном га је спасила пречка.

Домаћи су такву наклоност среће умели да искористе и на крају забележе победу убедљивију него што су се надали.

Оле Гунар Солскјер, менаџер Манчестер јунајтеда, послао је на терен вероватно најјачи тим који може да састави, а по избору играча логично је што се определио за формацију 4-3-3, можда тренутно најпопуларнију у Премијер лиги.

За Ђаволе је дебитовао штопер Хари Мегвајер, најскупљи дефанзивац свих времена, купљен од Лестера за 80 милиона фунти.

Играо је у пару са Линделофом, а на бековским позицијама су играли Ван Бисака, купљен од Кристал паласа за 50 милиона фунти, и ветеран Лук Шо.

Менаџер Челзија Френк Лампард морао је да рачуна на старе снаге. Лондонски клуб је под казном ФИФА, не може да региструје нове играче, па је нови менаџер покушао да промеша старе карте.

Уиграност и лакше ноге играча Челзија због мањег бремена очекивања навијача осетили су се у уводу утакмице. Плавци су били опаснији.

Све се променило у 18. минуту кад је Зума у казненом простору руком потегао Рашфорда за дрес и скривио једанаестерац. Рашфорд је био прецизан и од тог тренутка даље је играо једино Манчестер јунајтед.

Ђаволи су имали лопту и иницијативу, међутим, нису ређали шансе. Чекали су прилику и дочекали је у 65. минуту. Кад се Челзи одважио да са више играча пређе половину терена, уследио је контранапад који је завршио Марсијал за 2:0.

Игра Челзија се тада потпуно распала, па је 95 секунди касније Рашфорд повећао на 3:0. Коначан резултат је, такође после контранапада и уз мало среће, поставио Џејмс, још један новајлија у Јунајтеду, пристигао из Стоука.

Победа резултатом 4:0 је најубедљивији тријумф Манчестер јунајтеда против Челзија у последњих четврт века. Истим резултатом Ђаволи су победили Плавце 14. маја 1994. на Вемблију у финалу ФА купа.

Победа резултатом 4:0 је и најубедљивија Манчестер јунајтеда против Челзија у првенственим утакмицама још од 13. марта 1965. године.

Одгиграна су прва два мече данашњег програма првог кола Премијер лиге. Арсенал је као гост савладао Њукасл са 1:0, док у дуелу Лестера и Вулверхемптона није било голова.

Једини гол за Тобџије у 58. Минуту постигао је Обамејанг, који је одлично искористио центаршут Мејтленд-Најлса са десне стране и рутински је погодио мрежу Сврака.

У 17 часова и 30 минута одиграће се дерби кола између Манчестер Јунајтеда и Челзија.

Семафор 1. кола Премијер лиге:

Ливерпул – Норич 4:1 (Хенли 7. аутогол, Салах 19, Ван Дајк 28, Ориги 42 - Пуки 64)

Вест Хем – Манчестер Сити 0:5 (Жезус 25, Стерлинг 51, 75, 90+1, Агуеро 86. пенал)

Кристал Палас – Евертон 0:0

Бормут – Шефилд Јунајтед 1:1 (Мепам 62 - Шарп 88)

Барнли – Саутемптон 3:0 (Барнс 63, 70, Гудмундсон 75)

Вотфорд – Брајтон 0:3 (Дукуре 28. аутогол, Андоне 65, Мупај 77)

Тотенхем – Астон Вила 3:1 (Ндомбеле 73, Кејн 86, 89 - Мекгин 9)

Лестер – Вулверхемптон 0:0

Њукасл – Арсенал 0:1 (Обамејанг 58)

Манчестер Јунајтед – Челзи 4:0 (Рашфорд 18. једанаестерац, 67, Марсијал 65, Џејмс 81)