Atalanta preko Juventusa došla na domak Lige šampiona, Inter porazom od Napolija možda ostane bez LŠ (VIDEO)

0

Pobeda Empolija možda i vredna opstanka, kraj karijere za Pelisijea, Bikovi iz Torina mogli do Lige šampiona, a sada im i Evropa izmiče

Fudbaleri Empolija pobedili su na svom terenu Torino sa 4:1, u utakmici pretposlednjeg, 37. kola italijanskog prvenstva i osvojili važne bodove u borbi za opstanak.

Empoli je poveo u 27. minutu kolom Afrijea Akve, a izjednačio je Jago Falke u 56. minutu. Novo vođstvo Empoliju doneo je Mateo Brigi u 65. minutu, a prednost je udvostručio Đovani Di Lorenco u 70. Konačan rezultat postavio je Frančesko Kaputo u 89. minutu.

Empoli je ostvario treću uzastopnu pobedu, ukupno 10. i zauzima 17. mesto sa 38 bodova, bodom više od Đenove, koja je na 18. mestu prva u zoni ispadanja.

Torino je pretrpeo sedmi poraz i zauzima sedmo mesto na tabeli sa 60 bodova, dva manje od Milana na šestom mestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Kjevo i Sampdorija odigrali su nerešeno 0:0. To je bila poslednja utakmica u karijeri za fudbalera Kjeva Serđa Pelisijea. Pre početka meča na tribinama je napravljena koreografija u čast 40-godišnjeg fudbalera, a na video bimu prikazani su golovi koje je postigao za klub iz Verone.

Uprava Kjeva odlučila je da povuče Pelisijeov dres sa brojem 31.

Fudbaleri Parme pobedili su na svom terenu Fjorentinu sa 1:0, autogolom Žersona u 80. minutu.

Fudbaleri Milana pobedili su Frosinone sa 2:0, u utakmici pretposlednjeg 37. kola italijanskog prvenstva.

Milan je poveo u 57. minutu golom Kšištofa Pjonteka, a drugi gol postigao je Suso u 66. minutu.

Frosinone je ispao iz lige, pretposlednji je na tabeli sa 24 boda.

Atalanta je izvojevala bod na gostovanju šampionu Juventusu, pa je i dalje u odličnoj prilici da se plasira u Ligu šampiona, to joj donosi pobeda u poslednjem kolu.

Sada pod nogama gori Interu posle poraza u Napulju 1:4. Inter i Atalanta su izjednačeni, Milan zaostaje bod, a Roma tri. Svi bi u Ligu šampiona, ali su samo dva mesta dostupna.

Lista strelaca Serije A: 26 (9 penal) – Fabio Kvaljarela (Sampdorija), 22 (1) – Duvan Zapata (Atalanta), 22 (2) – Krištof Pjontek (Milan), 21 (5) – Kristijano Ronaldo (Juventus), 17 – Arkadijuš Milik (Napoli).

Semafor 37. kola Serije A:
Udineze – SPAL 3:2 (Samir 6, Okaka 31, 35 - Petanja 53, Valoti 59)
Đenova – Kaljari 1:1 (Krišćito 89. jedanaesterac - Pavoleti 40)
Sasuolo – Roma 0:0
Kjevo – Sampdorija 0:0
Empoli – Torino 4:1 (Akve 27, Brigi 65, Di Lorenco 70, Kaputo 89 - Falke 56)
Parma – Fjorentina 1:0 (Žerson 80. autogol)
Milan – Frozinone 2:0 (Pjontek 57, Suso 66)
Juventus – Atalanta 1:1 (Mandžukić 80 - Iličić 33)
Napoli – Inter 4:1 (Zjelinski 16, Mertens 61, Ruiz 71, 78 - Ikardi 81. jedanaesterac)
20.30: Lacio – Bolonja