Milinković-Savić ušao u 79. i tri minuta kasnije golom doneo trofej Kupa Italije Laciju (VIDEO)

4

Rimljanima je ovo sedmi trofej u Kupu Italije, prvi posle šest godina

Fudbaleri Lacija osvojili su večeras Kup Italije, pošto su u finalu pobedili Atalantu sa 2:0.

Lacio je do vođstva stigao tek u 82. minutu pogotkom Sergeja Milinkovića Savića koji je tri minuta ranije ušao u igru.

On je posle kornera Lukasa Leive iz kornera sa leve strane nadskočio odbranu rivala i preciznim udarcem glavom doneo veliko slavlje svom timu.

Pitanje pobednika rešeno u 90. minutu kada je Hoakin Korea uspeo da iskoristi konfuziju u odbrani Atalante, te nakon što je predriblao golmana lako prosledio loptu u mrežu.

Laciju je ovo sedmi trofej u Kupu Italije (1958, 1997/98, 1999/00, 2003/04, 2008/09, 2012/13, 2018/19), prvi posle šest godina.

Dva puta je osvajao Seriju A (1973/74, 1999/00), četiri puta Superkup Italije (1998, 2000, 2009, 2017).