Everton deklasirao Junajted, pobeda Liverpula za prvo mesto, asistencija Milivojevića u trijumfu nad Arsenalom (VIDEO)

1

Fudbaleri Evertona pobedili su danas na svom terenu Mančester Junajted sa 4:0 u 35. kolu engleske Premijer lige.

Karamele su pred svojim navijačima poveli lepim golom Rišarlisona u 13. minutu, koji je uhvatio „makazice“ na oko pet metara od gola Davida de Hee i to pošto Dominik Kalvert-Levin nadskočio odbranu Junajteda posle auta sa leve strane.

Everton je prednost duplirao u 28. minutu sjajnim udarcem Gilfija Sigurdsona sa oko 25 metara, da bi na 3:0 povisio Luka Dinj u 56. takođe šutem van kaznenog prostora.

Konačan rezultat postavio Tio Volkot u 63. minutu posle sjajnog kontranapada Evertona.

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na gostujućem terenu Kardif sa 2:0, u utakmici 35. kola Premijer lige i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Liverpul je poveo u 57. minutu golom Žoržinja Vajnalduma, a konačan rezultat postavio je Džejms Milner u 81. minutu iz penala. Penal je dosuđen posle prekršaja Šona Morisona na Mohamedom Salahom. To je peti put ove sezone u Premijer ligi da je Salah iznudio penal.

Liverpul je posle šest uzastopnih pobeda prvi na tabeli sa 88 bodova i ima dva boda više, ali i utakmicu više od Mančester Sitija. Siti u sredu igra protiv gradskog rivala Junajteda.

Kardif je pretrpeo 22. poraz i nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mestu na tabeli sa 31 bodom. Tri boda više, ali i utakmicu manje ima Brajton, koji je je prvi iznad crte.

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su kao gosti Arsenal sa 3:2.

Kristal Palas je poveo u 17. minutu golom Kristijana Bentekea na asistenciju našeg Luke Milivojevića, a izjednačio je Mesut Ozil u 47. minutu. Novo vođstvo gostima doneo je Vilfred Zaha u 61. minutu, a dva gola prednosti Džejms Mekartur golom u 69. minutu. Konačan rezultat postavio je Pjer Emerik Obamejang u 77. minutu.

Arsenal je pretrpeo drugi poraz u poslednje tri utakmice i četvrti je na tabeli sa 66 bodova, koliko ima i petoplasirani Čelzi. Bod više ima Totenhem na trećem mestu, dok je Mančester Junajted na šestom mestu sakupio 64 boda.

Semafor 35. kola Premijer lige:

Mančester Siti – Totenhem 1:0 (Foden 5)

Bornmut – Fulam 0:1 (Mitrović 53. jedanaesterac)

Hadersfild – Votford 1:2 (Arne-Grant 90+3 - Delofeu 5, 80)

Vest Hem – Lester 2:2 (Antonio 37, Perez 82 - Vardi 67, Barns 90+2)

Vulverhempton – Brajton 0:0

NJukasl – Sautempton 3:1 (Perez 27, 31, 86 - Lemina 59)

Everton – Mančester Junajted 4:0 (Rišarlison 13, Sigurdson 28, Dinj 56, Volkot 63)

Kardif – Liverpul 0:2 (Vajnaldum 57, Milner 81. penal)

Arsenal – Kristal Palas 2:3 (Ozil 47, Obamejang 77 – Benteke 17, Zaha 61, Mekartur 69)

21.00: Čelzi – Barnli