Максимовићев Хетафе још ближи Лиги шампиона после победе над Севиљом, Бензема разбио Билбао (ВИДЕО)

Овом победом Хетафе се вратио на четврто место на табели, пошто сада има 54 бода, два више од петопласиране Севиље

Фудбалери Левантеа и Еспањола играли су нерешено 2:2 у првој недељној утакмици 33. кола шпанске Примере.

Еспањол је на гостовању у Валенсији двапут имао предност, али је Леванте на крају успео да дође до веома битног бода у борби за опстанак.

Леванте је у првом полувремену имао констатну иницијативу, али је Еспањол из практично једине праве прилике успео да дође до вођства поготком Борхе Иглесиаса у 16. минуту.

Домаћин је преко Рубена Веса у 62. минуту дошао до изједначења, али је Еспањол већ у 65. поново дошао до предности поготком Марка Роке.

После добре акције у 72. минуту Рубен Роћина је шутем са ивице шеснаестерца поставио коначан резултат.

То ипак није било крај узбуђењима у Валенсији, пошто је Роћина у 74. због другог жутог картона искључен, а до краја сусрета оба тима имали су пар добрих ситуација да дођу до вођства, али су мреже мировале.

Фудбалери Хетафеа победили су данас на свом терену Севиљу са 3:0 у 33. колу шпанске Примере.

Клуб из мадридског предграђа победом над директним конкурентом у борби за четврто место Примере, пришао је корак ближе пласману у Лигу шампиона.

Дерби кола поред три гола у мрежи Андалужана, обележила су и два црвена картона, али и два једанаестерца.

Водећи гол за Хетафе постигао је Хаиме Мата у 35. минуту из пенала, да би у судијској надокнади времена такође из једанаестерца домаћин дуплирао предност, а овај пут Хорхе Молина затресао је мрежу Севиље.

Другом пеналу претходио је црвени картон због прекршаја Серхија Ескудера.

Хетафе је у 53. минуту поготком Молине повисио на 3:0, а да би потом у последњих двадесетак минута домаћин играо такође с десеторицом играча, пошто је директан црвени картон добио Ђене Дакоман.

Српски репрезентативац Немања Максимовић одиграо је цео меч за Хетафе.

Фудбалери Реал Мадрида победили су данас на свом терену Атлетик из Билбаа са 3:0, у утакмици 33. кола шпанског првенства.

Сва три гола постигао је Карим Бензема, у 47, 76. и 90. минуту.

Бензема је тако наставио голгетерски низ од доласка тренера Зинедина Зидана. Он није био стрелац само у првој Зидановој утакмици, али је затим у наредних пет утакмица постигао осам голова.

Француски нападач постигао је 30 голова у свим такмичењима ове сезоне. Он је 21 гол постигао у Примери, чији је други стрелац иза Лионела Месија из Барселоне, који је постигао 33.

Фудбалери Виљареала победили су вечерас на свом терену Леганес са 2:1, у утакмици 33. кола шпанског првенства.

Виљареал је повео у 64. минуту голом Карлоса Баке, а предност је удвостручио Карл Екамби у 80. минуту. Коначан резултат поставио је Набил Ел Жар у 87. минуту из пенала.

Валенсија је остала у трци за Лигом шампиона, са два гола Гуедеса Слепи мишеви су славили на гостовању у Севиљи против Бетиса (2:1).