Maksimovićev Hetafe još bliži Ligi šampiona posle pobede nad Seviljom, Benzema razbio Bilbao (VIDEO)

0

Ovom pobedom Hetafe se vratio na četvrto mesto na tabeli, pošto sada ima 54 boda, dva više od petoplasirane Sevilje

Fudbaleri Levantea i Espanjola igrali su nerešeno 2:2 u prvoj nedeljnoj utakmici 33. kola španske Primere.

Espanjol je na gostovanju u Valensiji dvaput imao prednost, ali je Levante na kraju uspeo da dođe do veoma bitnog boda u borbi za opstanak.

Levante je u prvom poluvremenu imao konstatnu inicijativu, ali je Espanjol iz praktično jedine prave prilike uspeo da dođe do vođstva pogotkom Borhe Iglesiasa u 16. minutu.

Domaćin je preko Rubena Vesa u 62. minutu došao do izjednačenja, ali je Espanjol već u 65. ponovo došao do prednosti pogotkom Marka Roke.

Posle dobre akcije u 72. minutu Ruben Roćina je šutem sa ivice šesnaesterca postavio konačan rezultat.

To ipak nije bilo kraj uzbuđenjima u Valensiji, pošto je Roćina u 74. zbog drugog žutog kartona isključen, a do kraja susreta oba tima imali su par dobrih situacija da dođu do vođstva, ali su mreže mirovale.

Fudbaleri Hetafea pobedili su danas na svom terenu Sevilju sa 3:0 u 33. kolu španske Primere.

Klub iz madridskog predgrađa pobedom nad direktnim konkurentom u borbi za četvrto mesto Primere, prišao je korak bliže plasmanu u Ligu šampiona.

Derbi kola pored tri gola u mreži Andalužana, obeležila su i dva crvena kartona, ali i dva jedanaesterca.

Vodeći gol za Hetafe postigao je Haime Mata u 35. minutu iz penala, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena takođe iz jedanaesterca domaćin duplirao prednost, a ovaj put Horhe Molina zatresao je mrežu Sevilje.

Drugom penalu prethodio je crveni karton zbog prekršaja Serhija Eskudera.

Hetafe je u 53. minutu pogotkom Moline povisio na 3:0, a da bi potom u poslednjih dvadesetak minuta domaćin igrao takođe s desetoricom igrača, pošto je direktan crveni karton dobio Đene Dakoman.

Srpski reprezentativac Nemanja Maksimović odigrao je ceo meč za Hetafe.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas na svom terenu Atletik iz Bilbaa sa 3:0, u utakmici 33. kola španskog prvenstva.

Sva tri gola postigao je Karim Benzema, u 47, 76. i 90. minutu.

Benzema je tako nastavio golgeterski niz od dolaska trenera Zinedina Zidana. On nije bio strelac samo u prvoj Zidanovoj utakmici, ali je zatim u narednih pet utakmica postigao osam golova.

Francuski napadač postigao je 30 golova u svim takmičenjima ove sezone. On je 21 gol postigao u Primeri, čiji je drugi strelac iza Lionela Mesija iz Barselone, koji je postigao 33.

Fudbaleri Viljareala pobedili su večeras na svom terenu Leganes sa 2:1, u utakmici 33. kola španskog prvenstva.

Viljareal je poveo u 64. minutu golom Karlosa Bake, a prednost je udvostručio Karl Ekambi u 80. minutu. Konačan rezultat postavio je Nabil El Žar u 87. minutu iz penala.

Valensija je ostala u trci za Ligom šampiona, sa dva gola Guedesa Slepi miševi su slavili na gostovanju u Sevilji protiv Betisa (2:1).