Митровић са пенала донео победу Фуламу, Фоден за победу Ситија и прво место (ВИДЕО)

Манчестер Сити се по броју одиграних мечева изједначио са Ливерпулом, али има бод више

Фудбалери Манчестер ситија победили су на свом терену екипу Тотенхема са 1:0, у утакмици 35. кола Премијер лиге.

Сити се овом победом, 28. у од почетка шампионата, "осветио" Тотенхему за елиминацију у четвртфиналу Лиге шампионата, али и направио још један корак ка освајању титуле.

Једини гол на данашњем мечу постигао је Фил Фоден у петом минуту, на асистенцију Серхија Агуера. Био је то његов први погодак у Премијер лиги, а уједно је постао и најмлађи стрелац у историји Ситија.

До краја меча оба тима су имала по неколико изгледних прилика за гол, али резултат се није мењао.

Фудбалере Ситија у среду очекује нови тежак посао, пошто ће у заосталој утакмици 31. кола гостовати градском ривалу, Манчестер Јунајтеду. Дан раније, Тохенхем у одложеном мечу 33. кола дочекује Брајтон.

Фудбалери Фулама победили у гостима екипу Борнмута са 1:0. Једини гол на мечу, вредан три бода, постигао је Александар Митровић у 53. минуту са пенала. Био је то први погодак Митровића после девет премијерлигашких утакмица.

Фудбалери Вотфорда су у гостима славили против Хадерсфила са 2:1. Оба гола за победнички тим постигао је Ђерар Деулофеу, док је стрелац за домаћи тим био Карлан Грант.

Фудбалери Вест Хема и Лестера одиграли су 2:2. Лисице су изједначиле у 92. минуту. На мечу Вулверхемптона и Брајтона није било голова.

Њукасл је хет триком Переза победио Саутемптон 3:1 и обезбедио опстанак.