Mitrović sa penala doneo pobedu Fulamu, Foden za pobedu Sitija i prvo mesto (VIDEO)

0

Mančester Siti se po broju odigranih mečeva izjednačio sa Liverpulom, ali ima bod više

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu ekipu Totenhema sa 1:0, u utakmici 35. kola Premijer lige.

Siti se ovom pobedom, 28. u od početka šampionata, "osvetio" Totenhemu za eliminaciju u četvrtfinalu Lige šampionata, ali i napravio još jedan korak ka osvajanju titule.

Jedini gol na današnjem meču postigao je Fil Foden u petom minutu, na asistenciju Serhija Aguera. Bio je to njegov prvi pogodak u Premijer ligi, a ujedno je postao i najmlađi strelac u istoriji Sitija.

Do kraja meča oba tima su imala po nekoliko izglednih prilika za gol, ali rezultat se nije menjao.

Fudbalere Sitija u sredu očekuje novi težak posao, pošto će u zaostaloj utakmici 31. kola gostovati gradskom rivalu, Mančester Junajtedu. Dan ranije, Tohenhem u odloženom meču 33. kola dočekuje Brajton.

Fudbaleri Fulama pobedili u gostima ekipu Bornmuta sa 1:0. Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Aleksandar Mitrović u 53. minutu sa penala. Bio je to prvi pogodak Mitrovića posle devet premijerligaških utakmica.

Fudbaleri Votforda su u gostima slavili protiv Hadersfila sa 2:1. Oba gola za pobednički tim postigao je Đerar Deulofeu, dok je strelac za domaći tim bio Karlan Grant.

Fudbaleri Vest Hema i Lestera odigrali su 2:2. Lisice su izjednačile u 92. minutu. Na meču Vulverhemptona i Brajtona nije bilo golova.

NJukasl je het trikom Pereza pobedio Sautempton 3:1 i obezbedio opstanak.