Сергеј ударио ривала ногом у задњицу и поцрвенео, Јувентус до осме титуле у низу, гол Миленковића (ВИДЕО)

2

Фудбалски клуб Јувентус освојио је осму везану титулу шампиона Италије. Стара дама је са 2:1 победила Фјорентину у Торину.

Љубичасти су повели поготком Николе Миленковића, али су преокрет и победу домаћину донели Алекс Сандро и Ерман Пецела аутоголом.

Фудбалери Парме и Милана одиграли су нерешено 1:1. Саму Кастиљехо је у 69. минуту довео Милан у вођство, док је изједначење и бод Парми донео Бруно Алавеш у 87. минуту.

Фудбалери Кјева победили су у гостима екипу Лација са 2:1. Кјево је уписао тек другу победу у сезони, али је и даље убедљиво последњи на табели са само 14 освојених бодова.

Лацио је већ од 34. минута била у проблему, пошто је Сергеј Милинковић-Савић зарадио директан црвени картон, ударио је ривала ногом у задњицу.

Бројчану предност на терену Кјево је искористио почетком другог полувремена када је головима Емануел Вињата и Перпарима Хетемаја повео са 2:0. Коначан резултат поставио је у 67. минуту Фелипе Кајседо.

Фудбалери Торина су у гостима били бољи од Ђенове са 1:0. Једини гол на мечу постигао је Кристијан Ансалди у 58. минуту.

Болоња је на свом терену уписала важну победу против Сампдорије пошто је славила са 3:0. Екипа Синише Михајловића је на 16. месту, ван опасне зоне.

Фудбалери СПАЛ-а су у гостима победили Емполи са 4:2, Каљари је на свом терену био бољи од Фросинонеа са 1:0, док су Удинезе и Сасуоло одиграли 1:1.

Семафор 33. кола Серије А:

Парма – Милан 1:1 (Алавеш 87 - Кастиљехо 69)

Болоња – Сампдорија 3:0 (Тонељи 54. аутогол, Пулгар 69, Орсолини 83)

Лацио – Кјево 1:2 (Каиседо 67 - Вињато 49, Хетемај 51)

Ђенова – Торино 0:1 (Ансалди 58)

Каљари – Фрозиноне 1:0 (Жоао Педро 27. једанаестерац)

Емполи – СПАЛ 2:4 (Капуто 22, Траоре 47 - Петања 38. једанаестерац, 61, Флокари 44, Антенући 88)

Удинезе – Сасуоло 1:1 (Лирола 80. аутогол - Сенси 31)

Јувентус – Фиорентина 2:1 (Алекс Сандро 37, Пецеља 53. аутогол - Миленковић 6)

Интер – Рома 1:1 (Перишић 61 - Ел Шарави 14)

19.00: Наполи – Аталанта