Dortmund slavio pobedu, Bajern ih preskočio na čelu tabele (VIDEO)

0

Fudbaleri Bajerna pobedili su na svom terenu ekipu Volfsburga sa ubedljivih 6:0, u utakmici 25. kola nemačke Bundeslige

Serž Gnabri je započeo goleadu u Minhenu u 34. minutu, a nakon toga su se u strelce upisali Robert Levandovski dva puta, u 37. i 85. minutu, Hames Rodriges u 52, Tomas Miler u 76. i Džošua Kimih u 82. minutu.

Isti broj bodova kao i Bajern ima i drugoplasirana Borusija Dortmund, koja je na svom terenu slavila protiv Štutgarta sa 3:1.

Marko Rojs je sa penala doneo prednost Borusiji u 62. minutu, izjednačio je Mark-Oliver Kempf u 71, a pobedu domaćem timu doneli su Pako Alkaser golom u 84. i Kristijan Pulišić pogotkom u 92. minutu.

Ekipa Štutgarta je posle 16. poraza u sezoni na 16. poziciji na tabeli sa 19 bodova. Fudbaleri Frajburga su na svom terenu bili bolji od Herte sa 2:1, dok su Lajpcig i Augsburg odigrali meč bez golova.

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su u gostima Majnc sa 1:0 u 25. kolu nemačke Bundeslige. Borusija je do pobede došla pogotkom Nika Elvedija u 63. minutu.

Semafor 25. kola Bundeslige:
Bajern – Volfzburg 6:0 (Gnabri 34, Levandovski 37, 85, Rodrigez 52, Miler 76, Kimih 82)
Dortmund – Štutgart 3:1 (Rojs 62. jedanaesterac, Alkaser 84, Pulišić 90+2 – Kempf 71)
Frajburg – Herta 2:1 (Petersen 27, Ibišević 80. autogol – Ibišević 76)
Lajpcig – Augzburg 0:0
Majnc – Menhengladbah 0:1 (Elvedi 63)
15,30: Hofenhajm – Nirnberg
18,00: Hanover – Leverkuzen
20,30: Fortuna – Ajntraht
Verder – Šalke 4:2 (Rašica 31, 73, Kruse 51. jedanaesterac, Harnik 90+4 – Embolo 26, 85)