Дортмунд славио победу, Бајерн их прескочио на челу табеле (ВИДЕО)

0

Фудбалери Бајерна победили су на свом терену екипу Волфсбурга са убедљивих 6:0, у утакмици 25. кола немачке Бундеслиге

Серж Гнабри је започео голеаду у Минхену у 34. минуту, а након тога су се у стрелце уписали Роберт Левандовски два пута, у 37. и 85. минуту, Хамес Родригес у 52, Томас Милер у 76. и Џошуа Кимих у 82. минуту.

Исти број бодова као и Бајерн има и другопласирана Борусија Дортмунд, која је на свом терену славила против Штутгарта са 3:1.

Марко Ројс је са пенала донео предност Борусији у 62. минуту, изједначио је Марк-Оливер Кемпф у 71, а победу домаћем тиму донели су Пако Алкасер голом у 84. и Кристијан Пулишић поготком у 92. минуту.

Екипа Штутгарта је после 16. пораза у сезони на 16. позицији на табели са 19 бодова. Фудбалери Фрајбурга су на свом терену били бољи од Херте са 2:1, док су Лајпциг и Аугсбург одиграли меч без голова.

Фудбалери Борусије Менхенгладбах победили су у гостима Мајнц са 1:0 у 25. колу немачке Бундеслиге. Борусија је до победе дошла поготком Ника Елведија у 63. минуту.

Семафор 25. кола Бундеслиге:
Бајерн – Волфзбург 6:0 (Гнабри 34, Левандовски 37, 85, Родригез 52, Милер 76, Кимих 82)
Дортмунд – Штутгарт 3:1 (Ројс 62. једанаестерац, Алкасер 84, Пулишић 90+2 – Кемпф 71)
Фрајбург – Херта 2:1 (Петерсен 27, Ибишевић 80. аутогол – Ибишевић 76)
Лајпциг – Аугзбург 0:0
Мајнц – Менхенгладбах 0:1 (Елведи 63)
15,30: Хофенхајм – Нирнберг
18,00: Хановер – Леверкузен
20,30: Фортуна – Ајнтрахт
Вердер – Шалке 4:2 (Рашица 31, 73, Крусе 51. једанаестерац, Харник 90+4 – Емболо 26, 85)