Het-trik En Nesirija za pobedu protiv Betisa (VIDEO)

0

Fudbaleri Leganesa pobedili su na svom terenu ekipu Betisa sa 3:0, u utakmici 23. kola španske Primere

Sva tri pogotka za pobednički tim postigao je Josef En Nesiri, u 22, 36. i 66. minutu. Leganes je upisao sedmu pobedu od početka šampionata i 11. je na tabeli Primere sa 29 bodova, dok je Betis šesti sa tri boda više.

Fudbaleri Sevilje uspeli su s igračem manje da nadoknade zaostatak od dva gola protiv Eibara i na kraju odigraju 2:2 u 23. kolu španske Primere.

Eibar je bio na pragu pobede na gostovanju, ali su u finišu ipak poklekli i ostali bez dva boda. Vodeći gol za goste postigao je Fabijan Oreljana u 22. minutu, da bi Čarls u 63. povisio na 2:0.

Sevilja je od 83. minuta igrala s desetoricom igrača pošto je Ever Banega dobio crveni, ali je i pored toga uspela da stigne prednost gostiju na veliku radost domaćin navijača.

Prvo je Visam Ben Jeder u 84. smanjio zaostatak Sevilje, da bi konačnih 2:2 postavio Pablo Sarabija u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Nešto ranije Valensija i Real Sosijedad igrali su nerešeno bez golova.

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Barselone igrali su nerešeno bez golova u poslednjoj utakmici 23. kola španske Primere. Domaćin je i pored znatno manjeg poseda lopte na svom stadionu San Mames nadigrao prvaka Španije, ali ipak nije uspeo da dođe do pobede i tri boda.

Barselona je tokom većeg dela meča delovala tromo, bez prave ideje, a čak nije uspela ozbiljnije da pripreti Bilbau.

Atletik je u drugom delu meča imao par dobrih prilika, ali je Injakiju Vilijamsu i Mikelu San Hoesu nedostajalo sreće i koncentraciji u završnicama, a i Mark-Andre Ter-Štegen se istakao s odbranama.

Semafor 23. kola La Lige:
Leganes – Betis 3:0 (El Nesiri 22, 36, 66)
Valensija – Sosijedad 0:0
Sevilja – Eibar 2:2 (Ben Jeder 84, Sarabija 90+3 – Oreljana 22, Čarls 63)
Bilbao – Barselona 0:0
21,00: Alaves – Levante
Valjadolid – Viljareal 0:0
Hetafe – Selta 3:1 (Mata 39. jedanaesterac, 81, Molina 62 – Arauho 2)
Atletiko – Real 1:3 (Grizman 25 – Kazemiro 16, Ramos 42. jedanaesterac, Bejl 74)
Espanjol – Rajo Valjekano 2:1 (Iglesijas 72. jedanaesterac, Darder 90+5 – Ba 33)
Đirona – Ueska 0:2 (Avila 35, 40)