Siti protiv Čelzija brojao do šest, Totenhem siguran (VIDEO)

9

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Čelzi sa 6:0 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 26. kola engleske Premijer lige

„Građani” su pred svojim navijačima tokom cele utakmice bili izvanredni, svih 90 minuta su napadali i na kraju se ubedljivo revanširali Čelsiju za ubedljiv poraz iz prvog dela sezone.

Domaćin je do prednosti poveo golom Rahima Sterlinga u četvrtom minutu, da bi Serhio Aguero u 13. sjajnim udarcem sa oko 20 metara povisio na 2:0.

Samo šest minuta kasnije argentinski napadač je postigao svoj drugi gol, da bi Ilkaj Gundoan u 25. doveo „građane” do 4:0.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već u tim trenucima, tako da je drugo poluvreme bila čista formalnost.

Siti je u 56. minutu preko Aguera iz jedanaesterca došao do 5:0, da bi konačan rezultat postavio Sterling u 80. minutu.

Totenhem je upisao 20. pobedu od početka šampionata, a četvrtu uzastopnu, i treći je na tabeli sa 60 bodova, odnosno ima dva manje od Mančester sitija, a pet od prvoplasiranog Liverpula.

Fudbaleri Totenhema poveli su u 33. minutu golom Davinsona Sančesa i to je bio jedini pogodak u prvih 45 minuta.

Na početku drugog dela igre, u 60. minutu, Lester je imao veliku šansu da izjednači rezultat. Sudija Majkl Oliver pokazao je na belu tačku, ali Džejmi Vardi, koji je tada i ušao u igru, nije iskoristio penal.

Samo tri minuta kasnije usledila je kazna pošto je Kristijan Eriksen, asistent kod prvog gola, duplirao prednost Totenhema.

Vardi se u 76. minutu iskupio za promašaj sa 11 metara, smanjio je na 2:1, ali je tačku na ovaj meč i na pobedu domaće ekipe stavio Heung-Min Son u 91. minutu.

Semafor 26. kola Premijer lige:
Totenhem – Lester 3:1 (D. Sančez 33, Eriksen 63, Son 90+1 – Vardi 76)
Mančester siti – Čelzi 6:0 (Sterling 4, 80, Aguero 13, 19, 56. jedanaesterac, Gundogan 25)
21,00: Vulverhempton – NJukasl
Fulam – Mančester junajted 0:3 (Pogba 14, 65. Penal, Marsijal 23)
Liverpul – Bornmut 3:0 (Mane 24, Vajnaldum 34, Salah 48)
Kristal Palas – Vest Hem 1:1 (Zaha 76 – Nobl 27. jedanaesterac)
Sautempton – Kardif 1:2 (Kolašinac 90+3. autogol – Ivobi 16, Lakazet 44)
Votford – Everton 1:0 (Grej 65)
Hadersfild – Arsenal 1:2 (Ivobi 16, Lakazet 44)
Brajton – Barnli 1:3 (Dafi 76 – Vud 26, 61, Barns 74. jedanaesterac)