Почетна / Фудбал / Велика петорка

ПСЖ се испромашивао, минималац Светаца против Бордоа (ВИДЕО)

Играчи Пари сен Жермена повели су против Бордоа, касније промашили још неколико добрих шанси, Жирондинци су могли и до изједначења, али на крају су сва три бода остала у Паризу, а Свеци газе ка одбрани титуле (1:0)

Меч је решио нападач Единсон Кавани пред одлазак на одмор. Крило гостију Николас Де Превил направио је једанаестерац, а Уругвајац је био смирен са беле тачке.

Пре тога бележимо неколико шанси за домаћи тим: Тијаго Силва покушао је главом у 10. минуту, Кавани је замало непрецизан у 21, Максим Чупо-Мотинг није искористио један на један са голманом Беноом Костилом у 25. минуту.

У настваку домаћин је потпуно стао, док су гости направили две велике шансе, обе у режији другог крила Франсое Камана, али које су отишле у неповрат.

У 56. минуту морао је много боље да шутира, пошто је остављен сам на ивици шеснаестерца, а пет минута касније ударац је ишао у рашље, али је Ђиђи Буфон, који је поново добио прилику, још једном показао зашто је жива легенда.

Једину прилику у наставку Свеци нису искористили у дебелој надокнади времена, у 90+4, кад се Килијан Ембапе прописно обрукао, односно, уместо поготка остварио је „претварање” пребацивши гол десетак метара.

Дефанзивац гостију Вукашин Јовановић одиграо је читаво друго полувреме и очигледно добро обавио задатак.