Liverpul siguran protiv Bornmuta, Arsenal slavio, Junajted ubedljiv (VIDEO)

0

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu Bornmut sa 3:0 u 26. kolu Premijer lige i tako se vratili na lidersko mesto

Liverpul je od početka utakmice bio znatno bolji rival, iako u prvih 20 minuta nije ozbiljnije pripretio rivalu.

Vodeći gol za tim Jirgena Klopa postigao je Sadio Mane u 24. minutu posle centaršuta Džejmsa Milnera sa desne strane.

Liverpul je samo 10 minuta kasnije povisio na 2:0, a ovaj put Endrju Robertson je dubinskom loptom pronašao Žoržinja Vajnalduma, koji je prelepim lob udarcem savladao Artura Boruca.

Konačan rezultat na stadion Enfild postavljen je na samom početku drugog poluvremena, odnosno u 48. minutu posle dobrog napada koji je nakon proigravanja petom Roberta Firmina završio Mohamed Salah.

Arsenal je u gostima sa 2:1 pobedio poslednjeplasirani Hadersfild, a golove za trijumf londonskog tima postigli su Aleks Ivobi u 16. i Aleksandar Lakazet u 44. minutu.

Strelac jedinog pogotka za Hadersfild bio je zapravo autogol Seada Kolašinca u 93. minutu.

Kardif je istim rezultatom kao i Arsenal pobedio Sautempton, dok je Votford sa 1:0 pobedio Everton. Kristal Palas i Vest Hem igrali su nerešeno 1:1.

Fudbaleri Mančester Junajteda su sa 3:0 pobedili Fulam u gostima u prvom meču 26. kola Premijer lige.

Crveni đavoli su poveli u 14. minutu posle lepe asistencije Marsijala i još bolje realizacije Pogbe. Devet minuta kasnije Junajted je vodio sa 2:0.

Ovoga puta asistent je bio Džons, a strelac gola posle sjajni Marsijal. Konačnih 3:0 postavio je Pogba u 65. minutu sa bele tačke.

Aleksandar Mitrović je odigrao ceo meč za Fulam, dok Lazar Marković nije bio u protokolu. Nemanja Matić proveo je svih 90 minuta na terenu u dresu Crvenih đavola.