Tako se gubi titula: Dortmund kod kuće prokockao prednost od 3:0, Bajern sve bliže (VIDEO)

0

Borusija Dortmund i Hofenhajma igrali su nerešeno 3:3 u utakmici 21. kola nemačke Bundes lige

Lider šampionata imao je tri gola prednosti na svom terenu protiv Hofenhajma, ali su gosti u poslednjih 15 minuta uspeli da dođu do izjednačenja. „Milioneri” su poveli golom Džejdona Sanča u 32. minutu, da bi na 2:0 povisio Mario Gece u 43. minutu.

Borusija Dortmund je preko Rafaela Gereira u 66. minutu došla do tri gola prednosti, međutim, usledio je neočekivani povratak Hofenhajma.

Prvo je Isak Belfodil u 75. smanjio zaostatak svog tima, da bi Pavel Kaderabeg osam minuta kasnije uneo neizvesnost u završnicu.

Tako se i ispostavilo, pošto je Belfodil svojim drugim golom na utakmici doneo izjednačenje u 87. minutu. Napadala je Borusija do kraja susreta, međutim, u tome nisu uspeli, pa su na kraju osvojili samo bod.

Herta je na gostovanju u Menhengladbahu pobedila Borusiju sa 3:0, a strelci u pobedi berlinskog tima bili su Salomon Kalu u 30. minutu na asistenciju Marka Grujića, Ondrej Duda u 56. i David Zelke u 76.

Hanover je pred svojim navijačima slavio sa 2:0 protiv Nirnberga golovima Nikole Milera u petom minutu sudijske nadoknade vremena prvog dela meča i 77. minutu.

Frajburg i Volfsburg igrali su nerešeno 3:3, dok na meču između Lajpciga i Ajntrahta iz Frankfurta nije bilo golova.

Bajern je nastavio poteru za Dortmundom. Pobedom protiv Šalkea 3:1 šampion je preskočio Menhengladbah i opet je drugi sa pet bodova manje od lidera.

Očekivano slavlje (četvrto zaredom) protiv rivala od kojeg Bavarci nisu izgubili 17 uzastopnih prvenstvenih utakmica obezbeđeno je još u prvom poluvremenu na rasprodatoj Alijanc Areni (75.000 navijača).

U timu Bajerna opet nije bilo povređenih Nojera i Robena, a zdravi Riberi ušao je u 68. minutu. Oporavljeni Matija Nastasić je ostao na klupi Šalkea, starter u odbrani bio je novajlija i strelac autogola Džefri Bruma.

Semafor 21. kola Bundes lige:
Dortmund – Hofenhajm 3:3 (Sančo 32, Gece 43, Gerero 67 – Belfodil 75, 87, Kaderabek 83)
Lajpcig – Ajntraht 0:0
Menhengladbah – Herta 0:3 (Kalu 30, Duda 56, Selke 76)
Frajburg – Volfzburg 3:3 (Grifo 37, Petersen 70, Valdšmit 88 – Rusiljon 11, Veghorst 63. jedanaesterac, Stefen 74)
Hanover – Nirnberg 2:0 (Miler 45+5, 77)
Bajern – Šalke 3:1 (Bruma 12. autogol, Levandovski 27, Gnabri 57 – Kutuku 25)
15,30: Verder – Augzburg
18,00: Fortuna – Štutgart
Majnc – Leverkuzen 1:5 (Kvaison 9 – Vendel 5, Haverc 20, Brant 30, 64, Belarabi 43)