Luka Jović opet pogodio, sad je prvi strelac Bundes lige (VIDEO)

1

Ajntraht je sjajno počeo prolećnu sezonu ubedljivom pobedom protiv Frajburga 3:1

Nije zastao ni Luka Jović vodeći strelac Bundeslige postigavši 13. gol ove sezone. Ali nisu ni njegovi partneri iz najopasnijeg trija nemačkog prvenstva Francuz Sebastijan Aler i Hrvat Ante Rebić.

Ta trojka koja je juče tresla mrežu iza Švolova tri puta u prvom poluvremenu postigla je 29 pogodaka od 37 koliko je dao Ajntraht.

Jović je bio strelac trećeg gola za domaćina u 45. minutu pošto je uzeo loptu od štopera gostiju Koha koji je hteo da ga dribla na tridesetak metara od gola. Srbin se stuštio ka golmanu Švolovu i lako zatresao mrežu.

U startnoj postavi Ajntrahta uz Jovića koji je igrao do 68. minuta, bio je i Filip Kostić (na terenu proveo ceo meč). Mijat Gaćinović je još povređen.

Ajntraht koji je završio 2018. godinu bez pobede u dva prvenstvena meča tako je ubedljivo trijumfovao u 2019. protiv rivala kojeg dve sezone nije pobedio na Komercbank Areni.

U narednom kolu tim iz Frankfurta (sad na petom mestu bar na dan) ide u goste Verderu koji je je juče bez Miloša Veljkovića (ostao na klupi) slavio u Hanoveru.