Liverpul posle preokreta pobedio Kristal Palas (VIDEO)

0

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu Kristal Palas sa 4:3 u 23. kolu Premijer lige

Palas je na gostovanju vodio na poluvremenu golom Tauzenda u 34. minutu, ali je ekipa Luke Milivojevića u drugom poluvremenu ispustila prednost, pa je lider šampionata uspeo da dođe do važna tri boda.

Liverpul je mnogo ozbiljnije ušao u nastavak i za šest minuta je došao do preokreta. Mohamed Salah je u 47. minutu doneo izjednačenje klubu sa Enfilda, dok je Roberto Firmino u 53. preokrenu rezultat.

Gostu su preko Džejmsa Tomkinsa u 65. došli do izjednačenja, a asistent je bio Luka Milivojević.

Deset minuta kasnije Liverpul je došao do nove prednosti, a ponovo je strelac bio Salah, da bi u Sadio Mane u 93. povisio na 4:2, a konačan rezultat postavio je Maks Mejer u 95.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Brajton rezultatom 2:1. Nemanja Matić odigrao je svih devedeset minuta, a golove za „crvene đavole” postigli su Pol Pogba u 27. minutu iz jedanaesterca i Markus Rašford u 42, dok je jedini strelac za goste bio Paskal Gros u 72. minutu.

U ostalim mečevima Bornmut je pobedio Vest Hem sa 2:0, NJukasl je sa 3:0 bio bolji od Kardifa, dok je Sautempton sa 2:1 slavio protiv Evertona, a Votford i Barnli igrali su nerešeno bez golova.

Jedno vreme Vulvsi su bili najprijatnije iznenađenje šampionata, u poslednje vreme su zaređali sa lošijim rezultatima (izuzimajući pobedu nad Totenhemom), ali sada su se vratili na pravi kolosek, u "vatrometu golova" savladali su Lester, i to trećim golom Žote na meču, u 93. minutu.

*

Semafor 23. kola Premijer lige:

Vulverhempton – Lester 4:3 (Žota 4, 64, 90+3, Benet 12 - Grej 47, Koudi 51. autogol, Morgan 87)

Bornmut – Vest Hem 2:0 (Vilson 53, King 90+1)

Liverpul – Kristal palas 4:3 (Salah 46, 75, Firminjo 53, Mane 90+3 – Tauzend 34, Tomkins 65, Nejer 90+5)

Mančester junajted – Brajton 2:1 (Pogba 27. jedanaesterac, Rašford 42 – Gros 72)

NJukasl – Kardif 3:0 (Šar 24, 63, Perez 90+3)

Sautempton – Everton 2:1 (Vard-Praus 50, Dinje 64. autogol – Sigurdson 90+1)

Votford – Barnli 0:0

Arsenal – Čelzi 2:0 (Lakazet 14, Košćielni 39)

14.30: Hadersfild – Mančester siti

17.00: Fulam – Totenhem