Хет-трик Месија, Барса опет на врху (ВИДЕО)

Севиља је друга на табели са 31 бодом, колико има и трећепласирани Атлетико. Прва је Барса са три бода више

Фудбалери Барселоне победили су са 5:0 Леванте у гостима у мечу 16. кола Ла Лиге и тако су се осамили на првом месту. Каталоници сада имају 34 бода, док Севиља и Атлетико имају по 31.

Меч је обележио Лионел Меси са три гола, а по један су дали Суарез и Пике.

Леванте је сада осми на табели са 22 бода.

Фудбалери Бетиса победили су данас Еспањол у гостима са 3:1, у 16. колу Примере.

Бетис је победио после преокрета у Барселони, пошто је Еспањол водио од 24. минута голом Серхија Гарсије.

Гости претходно нису искористили пенал.

Ђовани Ло Селсо је промашио пенал, али је у 43. минуту изједначио.

Победу Бетису донео је Кристијан Тељо у 85. минуту. Коначан резултат у другом минуту надокнаде поставио је Оскар Дуарте аутоголом.

Бетис је везао три победе и пети је на табели шпанског првенства са 25 бодова.

Еспањол је пет пута узастопно изгубио и 11. је са 21 бодом.

Фудбалери Севиље победили су Ђирону на свом стадиону са 2:0.

Стрелци су били Евер Банега у 55. из пенала и Пабло Сарабија у 64. минуту.

Севиља је друга на табели са 31 бодом, колико има и трећепласирани Атлетико.

Ђирона је 10. на табели шпанског првенства са 21 бодом.

У трећем мечу дана виђен је реми између Уеске и Виљареала (2:2). Голове за домаће дали су Кучо у 44. са беле тачке и Лонго у 94, док су за Жуту подморницу погађали Бака у 63. из пенала и Морено у 81.

Уекса је последња на табели са осам бодова, док је Виљареал 17. са 15.