Šaćiri srušio Junajted, Liverpul ponovo prvi (VIDEO)

2

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu u velikom derbiju Mančester Junajted sa 3:1, u utakmici 17. kola Premijer lige i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Liverpul je poveo u 24. minutu golom Sadia Manea, a izjednačio je Džesi Lingard u 33. minutu posle greške golmana Alisona. Pobedu „crvenima” doneo je rezervista Džerdan Šaćiri, golovima u 73. i 80. minutu.

Liverpul je bio bolji tim, imao je 36 šuteva na gol, u odnosu na samo šest Junajteda.

To je prva pobeda Liverpula protiv Mančester Junajteda na Enfildu od 2013. godine.

Ekipa Jirgena Klopa je ostala jedina neporažena u Premijer ligi i posle 14. pobede prva je na tabeli sa 45. bodova. Bod manje ima šampion Mančester Siti, koji je juče pobedio Everton sa 3:1.

Junajted je pretrpeo peti poraz u prvenstvu i zauzima šesto mesto sa 26 bodova. To je najlošiji start Junajteda u istoriji Premijer lige posle 17 kola.

Ekipa Žozea Morinja „zaostaje“ 19 bodova za vodećim Liverpulom.

Nemanja Matić odigrao je ceo meč za Junajted.

Fudbaleri Sautemptona pobedili su danas Arsenal sa 3:2, u 17. kolu Premijer lige.

Arsenal je dva puta uspevao da izjednači posle golova Danija Ingsa, preko Henrika Mhitarjana, ali je Čarli Ostin u 85. minutu doneo pobedu Sautemptonu.

Čelzi je kao gost sa 2:1 pobedio Brajton.

Strelci za pobednički tim bili su Pedro Rodriges i Eden Azar, dok je gol za Brajton dao Solomon Marč.

Čelzi je četvrti na tabeli sa 37 bodova, tri više od petoplasiranog Arsenala.

Brajton je 13. u engleskom prvenstvu sa 21, dok je Sautempton pobedom izašao iz zone ispadanja. Sada je sa 12 bodova na 17. mestu.