Шаћири срушио Јунајтед, Ливерпул поново први (ВИДЕО)

2

Фудбалери Ливерпула победили су вечерас на свом терену у великом дербију Манчестер Јунајтед са 3:1, у утакмици 17. кола Премијер лиге и вратили се на прво место на табели.

Ливерпул је повео у 24. минуту голом Садиа Манеа, а изједначио је Џеси Лингард у 33. минуту после грешке голмана Алисона. Победу „црвенима” донео је резервиста Џердан Шаћири, головима у 73. и 80. минуту.

Ливерпул је био бољи тим, имао је 36 шутева на гол, у односу на само шест Јунајтеда.

То је прва победа Ливерпула против Манчестер Јунајтеда на Енфилду од 2013. године.

Екипа Јиргена Клопа је остала једина непоражена у Премијер лиги и после 14. победе прва је на табели са 45. бодова. Бод мање има шампион Манчестер Сити, који је јуче победио Евертон са 3:1.

Јунајтед је претрпео пети пораз у првенству и заузима шесто место са 26 бодова. То је најлошији старт Јунајтеда у историји Премијер лиге после 17 кола.

Екипа Жозеа Мориња „заостаје“ 19 бодова за водећим Ливерпулом.

Немања Матић одиграо је цео меч за Јунајтед.

Фудбалери Саутемптона победили су данас Арсенал са 3:2, у 17. колу Премијер лиге.

Арсенал је два пута успевао да изједначи после голова Данија Ингса, преко Хенрика Мхитарјана, али је Чарли Остин у 85. минуту донео победу Саутемптону.

Челзи је као гост са 2:1 победио Брајтон.

Стрелци за победнички тим били су Педро Родригес и Еден Азар, док је гол за Брајтон дао Соломон Марч.

Челзи је четврти на табели са 37 бодова, три више од петопласираног Арсенала.

Брајтон је 13. у енглеском првенству са 21, док је Саутемптон победом изашао из зоне испадања. Сада је са 12 бодова на 17. месту.