Икарди у 92. минуту решио 222. дерби дела Mадонина (ВИДЕО)

0

Фудбалери Болоње и Торина одиграли су нерешено 2:2, Бикови су водили 2:0

Фудбалери Лација победили су данас у гостима екипу Парме са 2:0, у утакмици деветог кола италијанске Серије А.

Голове за победнички тим постигли су Ћиро Имобиле у 81. минуту из пенала и Хоакин Кореа у 93. минуту.

Победу у гостима уписала је и Аталанта, која је са убедљивих 5:1 славила против Кјева.

Три поготка за Аталанту постигао је Јосип Иличић, у 28, 50. и 52. минуту, а у стрелце су се уписали и Мартен де Рон у 25. и Робин Госенс у 72.

Утешни гол за Кјево, који је од 40. минута играо са играчем мање због искључења Федерика Барбе, постигао је Валтер Бирса у 84. минуту из пенала.

Фудбалери Болоње и Торина одиграли су нерешено 2:2.

Торино је повео са 2:0 головима Јага Фалкеа у 14. и Данијелеа Баселија у 54. минуту, али је домаћа екипа успела да изједначи и стигне до бода. Голове су постигли Федерико Сантандер у 59. и Артуро Калабреси у 77. минуту.

Фудбалери Фрозинонеа и Емполија одиграли су нерешено 3:3, у утакмици деветог кола италијанске Серије А. Фрозиноне је повео већ у осмом минуту аутоголом Матијаса Силвестреа, да би у 32. минуту изједначење Емполију донео Миха Зајц.

У наставку меча виђена су још четири поготка. Стрелац оба гола за домаћу екипу био је Данијел Ћофани, у 54. из пенала и у 63. минуту, док су голове за Емполи постигли Силвестре у 48. и Салих Учан у 79. минуту.

Фудбалери Фрозинонеа у наредном колу гостују СПАЛ-у, а Емполи дочекује Јувентус.

Фудбалери Фиорентине и Каљарија одиграли су вечерас у Фиренци нерешено 1:1, у утакмици деветог кола италијанског првенства.

Фиорентина је повела у 60. минуту голом Жордана Веретуа из једанаестерца, а изједначио је Леонардо Паволети у 69. минуту.

Душан Влаховић је за домаћи тим играо од 85. минута, а Никола Миленковић је одиграо цео меч, с тим да се у надокнади повреди, сударио се главом са саиграчем и меч је завршио са чалмом.

Мауро Икарди решио је 222. дерби дела Мадонина. Центаршут у срце казненог у надокнади времена, присталице Милана вероватно се још питају куда је крунуо голман Донарума, јер није био ни близу лопте, коју је Икарди убацио у празну мрежу.

Семафор 9 кола Серије А:

Рома – СПАЛ 0:2 (Петања 38. једанаестерац, Бонифаци 56)

Јувентус – Ђенова 1:1 (Роналдо 18 - Беса 67)

Удинезе – Наполи 0:3 (Руиз 14, Мертенс 82. једанаестерац, Рог 85)

Фрозиноне – Емполи 3:3 (Силвестре 8. аутогол, Ћофани 54. пенал, 63 - Зајц 32, Силвестре 48, Учан 79)

Парма – Лацио 0:2 (Имобиле 81. једанаестерац, Кореа 90+3)

Болоња – Торино 2:2 (Сантандер 59, Калабреси 77 - Фалке 14, Басели 54)

Кјево – Аталанта 1:5 (Бирса 84 - де Рон 25, Иличић 28, 50, 52, Госенс 72)

Фјорентина – Каљари 1:1 (Верету 60. једанаестерац - Паволети 69)

Интер – Милан 1:0 (Икарди 90+2)

20.30: Сампдорија – Сасуоло