KRALJEVI NA KOLENIMA: Realov neslavni rekord u porazu od Levantea, Barsi derbi sa Seviljom za prvo mesto (VIDEO)

0

Fudbaleri Real Madrida izgubili su na svom terenu od Levantea 2:1 u utakmici La Lige i postavili neslavan rekord kluba od čak 481 minuta uzastopno bez gola

Barsa je iskoristila kikseve madridskih ekipa, slavila je protiv do ovog kola vodeće Sevilje 4:2 na Nou kampu i preuzela prvo mesto.

Koutinjo i Mesu su za početnih desetak minuta nagovestili trijumf, posle je sve išlo svojim tokom.

Šampion Evrope produbio je krizu trećim uzastopnim porazom, a četvrtim u poslednjih pet mečeva, a da stvar bude lošija u 113 godina dugoj i svetloj istoriji zabeležen je rekord koji je prekinuo Brazilac Marselo pogotkom u 72. minutu.

Prethodno, strelci za Levante bili su Morales u 6. i Rodžer u 13. minutu iz penala za veliki trijumf.

Fudbaleri Reala golgeterski post imali su protiv Sevilje (0:3), madridskog Atletika (0:0), moskovskog CSKA (0:1) i Alavesa (0:1), zbog čega je pred smenom trener Đulen Lopetegi posle samo nekoliko meseci.

Fudbaleri Valensije igrali su nerešeno 1:1 sa Leganesom u devetom kolu Primere.

Leganes je vodio od 63. minuta pogotokm Đerara Gumbaua iz penala, a bod Valensiji u 85. je doneo Hoze Gaja.

Valensija je i dalje na jednoj pobedi u španskom prvenstvu.

Atletiko nije iskoristio kiks gradskog rivala, ipak, osvojio je bod i pobegao Realu "dva koraka". Jorgandžijama je prednost doneo Filipe Luis u 51. minutu, Gaspar je doneo bod u 65. Žutoj podmornici.

Semafor 9. kola La Lige:

Selta – Alaves 0:1 (Pina 58)

Real – Levante 1:2 (Marselo 72 - Morales 6, Rodžer 13)

Valensija – Leganes 1:1 (Gaja 85 - Gumbau 63. jedanaesterac)

Viljareal – Atletiko 1:1 (Gaspar 65 - Filipe Luis 51)

Barselona – Sevilja 4:2 (Koutinjo 2, Mesi 12, L. Suarez 63. jedanaesterac, Rakitić 88 - Sarabia 79, Mjuriel 90+1)

12.00: Rajo Valjekano – Hetafe

16.15: Eibar – Bilbao

18.30: Ueska – Espanjol

20.45: Betis – Valjadolid

21.00: Sosijedad – Đirona