Челзи у 96. минуту до бода против Јунајтеда, асистенција Митровића у поразу Фулама (ВИДЕО)

У завршници сусрета Челзи је притискао ривала, а до изједначујућег поготка успео је да дође у судијској надокнади времена, којим је избегао први пораз у сезони

Фудбалери Челзија и Манчестер јунајтеда играли су нерешено 2:2 у утакмици деветог кола енглеске Премијер лиге.

Утакмица на стадиону Стамфорд бриџ била је неизвесна од самог почетка, а коначан резултат постављен је тек у шестом минуту судијске надокнаде времена.

Тада је бод „плавцима” донео Рос Баркли који се најбоље снашао током гужве у шеснаестерцу Јунајтеда након центаршута с леве стране.

Претходно Челзи је повео у 21. минуту голом Антонија Ридигера који је искористио центаршут Вилијана и савладао Давида де Хеу.

Јунајтед је потом притискао ривала, да би Марсијал у 55. минуту донео изједначење, а 20 минута касније и преокрет „црвеним ђаволима”.

Фудбалери Манчестер ситија победили су Барнли на свом терену са 5:0, у деветом колу Премијер лиге.

Тотенхем је са 1:0, голом Ерика Ламеле, победио Вест Хем у гостима.

Вотфорд је са 2:0 победио Вулверхемптон, док је Кардиф са 3:2 био бољи од Фулама, за који је асистенцију забележио Александар Митровић.

Борнмут и Саутемптон играли су без голова, док је Њукасл поражен и на седмој од девет утакмица ове сезоне, пошто је са 1:0 изгубио на свом стадиону од Брајтона.

Фудбалери Ливерпула победили су Хадерсфилд у гостима са 1:0. Гол је дао Мохамед Салах у 24. минуту.

Фудбалери Ливерпула ће у наредној утакмици играти на свом стадиону против Црвене звезде у Лиги шампиона.

Семафор 9. кола Премијер лиге:

Челзи – Манчестер Јунајтед 2:2 (Ридигер 21, Баркли 90+6 - Марсијал 55, 73)

Вест Хем – Тотенхем 0:1 (Ламела 44)

Борнмут – Саутемптон 0:0

Кардиф – Фулам 4:2 (Марфи 15, Рид 20, Патерсон 65, Харис 87 - Ширле 11, Сесењон 34)

Манчестер Сити – Барнли 5:0 (Агуеро 17, Б. Силва 54, Фернандињо 56, Марез 83, Сане 90)

Њукасл – Брајтон 0:1 (Кајал 29)

Вулверхемптон – Вотфорд 0:2 (Капуе 20, Переира 21)

Хадерсфилд – Ливерпул 0:1 (Салах 24)

17.00: Евертон – Кристал Палас

21.00: Арсенал – Лестер