Ваљадолид до бода у 94. минуту, победа Дмитровићевог Еибара, Брашанац асистирао

0

Фудбалери Селте и Ваљадолида одиграли су нерешено 3:3, у утакмици петог кола шпанске Примере

Селта је после само девет минута игре имала предност од 2:0, головима Јага Аспаса у петом и Максимилијана Гомеса у деветом минуту, али је Ваљадолид до краја меча успео да стигне до бода.

На 2:1 је смањио Оскар Плано у 39. минуту, Аспас је у 54. постигао свој други гол на мечу, док је Енес Унал поготком у 65. минуту поново довео свој тим на само гол заостатка. Коначан резултат поставио је Леонардо Суарес у 94. минуту.

Фудбалери Еибара победили на свом терену екипу Леганеса са 1:0, а стрелац тог гола био је Кике у 52. минуту.

Фудбалери Алавеса победили су Рајо Ваљекано у гостима са 5:1, у петом колу шпанског првенства. Алавес је везао три победе и сада је трећи на табели Примере са 10 бодова. Рајо Ваљекано има три бода и на 18. је месту.

Гости су повели у осмом минуту преко Ћима Навара, а у 30. је изједначио Раул Де Томас. Нову предност Алавесу у 34. је донео Ибаи, а тај клуб је имао и играча више минут касније, због искључења Абдулаја Бе.

Победу Алавеса у 56, 77. и 95. минуту потврдили су Џонатан Каљери, Ибаи и Бурги. Наш Дарко Брашанац одиграо је цео меч за гостујући тим, а у петом минуту надокнаде асистирао је Бургију за гол.

Атлетико Мадрид је победио Хетафе са 2:0. Гост је повео у 14. минуту аутоголом Давида Сорије, а коначан резултат поставио је Тома Лемар у 60.

Семафор петог кола Ла Лиге:

Рајо Ваљекано – Алавес 1:5 (Де Томас 30 – Наваро 8, Ибаи 34, 77, Каљери 56, Бурги 90+5)

Селта – Ваљадолид 3:3 (Аспас 5, 54, Гомес 9, – Плано 39, Унал 65, Суарез 90+4)

Еибар – Леганес 1:0 (Кике 52)

Хетафе – Атлетико 0:2 (Сорија 14. аутогол, Лемар 60)

Реал – Еспањол 1:0 (Асенсио 41)

12,00: Леванте – Севиља

16,15: Виљареал – Валенсија

20,00: Бетис – Билбао

20,45: Барселона – Ђирона