Пораз Јокановића и Митровића у "српском" дербију на дебију у Премијер лиги, Челзи сигуран

Тотенхем уз доста среће до победе над Њукаслом, лопта преко гол линије за 9мм, репрезентативац Енглеске Хари Кејн наставио традицију, није дао гол у августу

Фудбалери Тотенхема победили су у гостима Њукасл са 2:1, у првој данашњој утакмици првог кола енглеске Премијер лиге.

Утакмица на Сент Џејмс парку донела је много узбуђења у првих 45 минута, пошто су виђена три гола, који су у наставку сусрета изостали, али било доста узбуђења.

Тотенхем је повео у осмом минуту после корнера са десне стране, а стрелац је био Јан Вертонген.

Он се најбоље снашао у скоку, те лопту проследио у пречку, али је она приликом пада за девет милиметара прешла гол-линију, што је потврдила гол-технологија, па је судија Мартин Еткинсон додели погодак лондонском тиму.

Само три минута касније Њукасл је на велико одушевљење стигао до изједначења, а стрелац је био Хоселу на центаршут Мета Ричија.

Тотенхем је седам минута касније поново повео, а овај пут на другој стативи Деле Али је главом лопту проследио у мрежу Њукасла након центаршута Сержа Оријеа са десне стране.

Имао је Тотенхем још једну прилику у финишу првог полувремена да дође до убедљивијег вођства, али је покушај Дависона Санчеза после корнера био непрецизан.

У другом делу меча Њукасл је био конкретнији, али им је у завршницама напада недостајало среће. Прво је Мохамед Дијаме у 47. минуту погодио стативу, да би у 86. минуту Рондон погодио пречку после ударца са око 10 метара.

Фудбалери Кристал Паласа победили су у гостима Фулам са 2:0, док је Челзи са 3:0, такође у гостима,  славио против Хадерсфилда у утакмицама првог кола енглеске Премијер лиге.

Екипа Славише Јокановића, првог српског тренера у Премијер лиги, на повратку у најјачи ранг изгубила је пред својим навијачима, али је оставила солидан утисак.

Фулам је добро почео утакмицу, у 13. минуту преко Александра Митровића имао је прилику да дође до вођства, али је голман Кристал Паласа Вејн Хенеси одбранио његов шут са око седам метара, те лопту проследио у корнер.

Оба тима играла су отворено у тим тренуцима, али је Кристал Палас ипак пре одласка на одмор успео да дође до вођства. Патрик ван Анхолт је у 41. минуту с левог бока у шеснаестерцу лепо проиграо Џефрија Шлупа, а овај се ослободио свог противника и снажним ударцем савладао голмана Фабрисија.

Фулам је у другом делу меча имао иницијативу, притискао је ривала, док је Кристал Палас чекао своју прилику из контранапада. Управо после једне брзе акције, питање победника решено је на стадиону Крејвен Котиџ. Арон Ван-Бисака је у 80. минуту одлично пробио по десној страни, те у празан простор проиграо Вилфреда Заху, а овај је у ситуацији "један на један" поново затресао мрежу домаће екипе.

Некадашњи првак Енглеске, лондонски Челзи, лако је у гостима савладао Хадерсфилд са 3:0. Плавци су повели голом Нголоа Кантеа у 34. минуту на асистенцију Вилијана.

У финишу првог дела меча, односно у 45. минуту, Челсију је додељен једанаестерац, а сигуран извођач најстроже казне био је новајлија Жоржињо. Сигуран тријумф екипи Маурисија Сарија, дебитанта у Премијер лиги, донео је Педро поготком у 80. минуту на асистенцију Едена Азара.

Фудбалери Вотфорда победили су Брајтон 2:0, а двоструки стрелац за Вотфорд био је Роберто Переира који је постигао голове у 35. и 54. минуту.

Борнмут је такође стигао до прве победе у Премијер лиги, пошто је на свом терену тријумфовао против Кардифа с 2:0. Рајан Фрејзер био је стрелац за Борнмут у 24. минуту, а Калум Вилсон у првом минуту судијске надокнаде другог полувремена.

Пре другог гола, прилику да дуплира предност пропустио је Вилсон који је промашио једанаестерац у 34. минуту, после старта Бруна Манге.

Фудбалери Вулверхемптона и Евертона одиграли су вечерас нерешено 2:2, у утакмици првог кола Премијер лиге.

Евертон је добро почео меч, повео је голом Ричарлисона у 17. минуту, али су фудбалери гостујуће екипе од 40. минуту били у великом проблему пошто је Фил Џагелка добио црвени картон.

Вулверхемптон је четири минута касније стигао до изједначења поготком Рубена Невеса.

И са играчем мање, Евертон је у 67. минуту поново повео и поново је стрелац био Ричарлисон. Ново изједначење, које је значило и бод, Вулверхемптону је донео Раул Хименес у 80. минуту.