Реми Виљареала и Реал Мадрида, тријумф Селте за крај, Радоја бољи од Лукића

Фудбалери Селте победили су Леванте са 4:2 у првом мечу последњег кола шпанске Ла Лиге

Утакмица у Вигу није имала такмичарски значај, пошто су обе екипе још раније обезбедиле опстанак, а и остале без шанси да се пласирају у Лигу Европа.

По два гола за домаћи тим дали су Гомез и Аспас, док су за госте погодили Рочина и Моралес.

Цеп меч за Селту одиграо је наш Немања Радоја, док је свих 90 минута за Леванте на терену био Саша Лукић.

Фудбалери Леганеса победили су на свом терену Бетис са 3:2, у утакмици последњег 38. кола шпанског првенства.

Бетис је повео у 20. минуту голом Џоела Кембела, а осам минута касније изједначио је Димитриос Сиовас. Хосе Мауел Гарсија донео је вођство домаћима у 64. минуту, а изједначио је Антонио Санабрија у 76. минуту. Победу Леганесу донео је Нордин Амрабат голом у 79. минуту.

То је била 12. победа Леганеса у првенству, екипа је завршила сезону са 43 освојена бода и заузима 17. место на табели.

Фудбалери Севиље победили су на свом терену Алавес са 1:0, у утакмици последњег 38. кола шпанског првенства и обезбедили пласман у квалификације за Лигу Европе. Једини гол постигао је Висам Бен Једер у 28. минуту.

Севиља је освојила седмо место на табели које води у квалификације за Лигу Европа, има 58 бодова, три више од осмопласираног Хетафеа, који је као гост победио Малагу са 1:0.

Хетафе је победио Малагу голом Лоика Ремија у 73. минуту из једанаестерца.

Хетафе није успео да се избори за пласман у Лигу Европе, а Малага је као последњепласирана испала из лиге.

Фудбалери Виљареала и Реал Мадрида одиграли су вечерас нерешено 2:2, у утакмици последњег 38. кола шпанског првенства.

Реал је повео у 11. минуту голом Гарета Бејла, а предност је удвостручио Кристијано Роналдо у 32. минуту. Голове за Виљареал постигли су Роџер Мартинес у 70. и Саму Кастиљехо у 85. минуту.

Екипа Зинедина Зидана је сезону завршила на трећем месту на табели са 76 бодова, 14 мање од шампиона Барселоне, а два мање од градског ривала Атлетика.

Виљареал је пети на табели са 61 бодом и пласирао се у групну фазу Лиге Европа.

Семафор 38. кола Ла Лиге:
Селта – Леванте 4:2 (Гомез 29, 63, Аспас 41, 48 - Рочина 12, Моралес 74)
Леганес – Бетис 3:2 (Сиовас 28, Гарсија 64, Амрабат 79 - Кембел 20, Санабрија 76)
Лас Палмас – Ђирона 1:2 (Каљери 14. једанаестерац - Стуани 5, 42)
Малага – Хетафе 0:1 (Реми 73. једанаестерац)
Севиља – Алавес 1:0 (Бен Једер 28)
Виљареал – Реал Maдрид 2:2 (Мартинес 70, Кастиљехо 85 - Бејл 11, Роналдо 32)
12.00: Валенсија – Депортиво
16.15: Атлетик Билбао – Еспањол
18.30: Атлетико Maдрид– Еибар
20.45: Барселона – Реал Сосиједад