Каква доминација: Јувентус седми пут узастопно шампион Италије! (ВИДЕО)

4

Фудбалери Јувентуса освојили су титулу првака Италије, пошто су у претпоследњем колу Серије А одиграли 0:0 са Ромом

Јувентусу је пред ово коло био довољан бод да обезбеди титулу, што је "стара дама" и урадила у Риму и тако осигурала седму узастопну титулу шампиона државе, а укупно 34.

Фудбалери Наполија победили су у гостима Сампдорију са 2:0 головима Аркадијуша Милика и Раула Албиола, али им тај тријумф много значио. Сампдорија, коло пре краја шампионата, има 54 бода на деветом месту.

У последњем колу за четврто место и пласман у групну фазу ЛШ директно се у Риму боре Лацио и Интер, "српском" тиму довољан и реми.

Сергеј-Милинковић Савић је у 84. минуту погодио за 2:2 у гостима против Кротонеа, што је Лацио довело на +3 пред последње коло у односу на Интер кога дочекује у последњој рунди и са којим се бори за Лигу шампиона. Тиму из Рима одговара и реми.

Каљари је са играчем више славио у Фиренци, побегао из опасне зоне и највероватније обезбедио опстанак, а у невољи је сада СПАЛ, који је изгубио од Торина 1:2, гол одлуке дао је Де Силвестри у 87. минуту.

Удинезе је у гостима победио прежаљену Верону и такође се за сада нашао у луци спаса. Барак је погодио у 20. минуту.

Фудбалери Аталанте и Милана одиграли су нерешено 1:1 у утакмици 37. кола Премијер лиге.

Екипа Милана повела је у 60. минуту голом Франка Кесија, а изједначење и бод Аталанти донео је Андреа Масијело у 91. минуту.

Оба тима су утакмицу завршила са по десеторицом играча на терену, пошто су искључени Рафаел Толој у редовима Аталанте и Рикардо Монтоливо на другој страни.

Фудбалери Милана у последњем колу дочекују Фиорентину, док Аталанта гостује Каљарију.

Семафор 37, претпоследњег кола Серије А:

Кротоне – Лацио 2:2 (Сими 25, Чећерини 61 – Лулић 17. једанаестерац, Милинковић-Савић 84)

Торино – СПАЛ 2:1 (Белоти 68, Де Силвестри 87 – Граси 22)

Фиорентина – Каљари 0:1 (Паволети 37)

Болоња – Кјево 1:2 (Верди 12. једанаестерац – Ђакерини 48, Инглезе 60)

Верона – Удинезе 0:1 (Барак 20)

Аталанта – Милан 1:1 (Масијело 90+1 – Кеси 60)

Рома – Јувентус 0:0

Сампдорија – Наполи 0:2 (Милик 72, Албиол 80)

Беневенто – Ђенова 1:0 (Дијабате 87)

Интер – Сасуоло 1:2 (Рафиња 80 – Политано 25, Берарди 72)

Kоментари (4)

Informacija

Nije tacno. Prvi tajbrejker u Serie A je medjusobni skor; Prva utakmica na San Siru se zavrsila 0-0 tako ako Inter pobedi oni ce direktno u LŠ.

Kole

Neverovatno neinteligentan naslov. Kako ga je to taj gol doveo pred ligu sampiona? Pa i da su izgubili bod bi im bio dobar u poslednjem kolu?! Dansu dobili stvar bi bila resena, ovako, taj gol im nista doneo nije.