Napoli gubi bitku za titulu, Juve siguran, nula u derbiju Rima

0

Fudbaleri Juventusa pobedili su u Torinu Sampdoriju sa 3:0 u 33. kolu italijanske Serije A

Čini se da Napoli ni ove godine neće do titule. Na poslednja tri gostovanja je remizirao sa Milanom (0:0), Sasuolom (1:1) i Interom (0:0), pre toga je izgubio kod kuće od Rome (2:4), što je branilac titule Juventus iskoristio da pretekne im sa juga Čizme, a sada već i stekne solidnu prednost šest kola pre kraja Serije A.

Napolitanc su napadali, bili bolji rival, ali je mreža Milanovog golmana Donarume do kraja ostala netaknuta.

Remizirali su bez golova i Fjorentina - SPAL, Sasuolo je preokrenuo golovima Politana protiv Veštica, ali je fenjeraš Benevento sa dva gola Diabatea ipak došao do boda.

Bolonja je slavila 2:0 protiv Verone, koja je u opasnoj zoni, i tri boda je dele od spasa.

Kiks Napolija iskoristio je Juventus da ode na plus šest. Stara dama je na svom terenu sa 3:0 pobedila Sampdoriju.

„Stara dama” nije imala mnogo problema protiv Sampdorije, iako je do vodećeg gola čekala sve do 45. minuta kada je Mario Mandžukić iskoristio proigravanje Daglasa Koste.

Juventus je prednost duplirao u 60. minutu pogotkom Benedikta Hovedesa, da bi konačan rezultat postavio Sami Kedira golom u 75. minutu.

Fudbaleri Lacija i Rome igrali su nerešeno bez golova u derbiju 32. kola italijanske Serije A.

Rimski derbi nije doneo mnogo uzbuđenja, a na kraju jedino vredno pomena je crveni karton Stefana Radua u 80. minutu.

Roma je bila nešto bliža pobedi, pošto je prvo u 28. minutu preko Bruna Peresa pogodila stativu, da bi potom u samoj završnici susreta Edin Džeko dvaput pripretio golmanu Lacija.

Prvo je posle jednog centaršuta glavom pogodio prečku, da bi samo nekoliko sekundi kasnije u nastavku akcije udarcem iz velike udaljenosti bio za malo neprecizan.

Srpski reprezentativci Sergej Milinković-Savić i Aleksandar Kolarov odigrali su cele utakmice za Lacio, odnosno Romu, dok je Dušan Basta meč presedeo na klupi.

Oba tima ostala su na deobi trećeg mesta Serije sa po 61 bodom.