Атлетико победио и наставио потеру за Барселоном, Еспањол бољи од Сосиједада

0

Еспањој је уписао осму победу од почетка сезоне и налази се на 12. месту на табели са 35 бодова, док је Сосиједад на 13. позицији са два бода мање

Фудбалери Еспањола победили су данас на свом терену екипу Реал Сосиједада са 2:1 у утакмици 28. кола шпанске Примере.

Сосиједад је повео поготком Вилијана Жозеа у 41. минуту, али је домаћа екипа у другом полувремену преокренула резултат.

На 1:1 изједначио је Лео Баптистао у 51. минуту, а потом је у Херард Морено донео сва три бода својој екипи голом у 72. минуту. Морено је шутирао пенал, његов ударац је одбранио голман Сосиједада, али је он потом натрчао на одбијену лопту и спровео је у мрежу.

Фудбалери Еспањола у наредном колу гостују Бетису, док Сосиједад дочекује Хетафе. Атлетико је победио Селту, за коју је до 66. минута играо Немања Радоја, и наставио потеру за водећом Барселоном.

Виљареал је победио на свом терену Лас Палмас са 2:0. Домаћин је повео у 67. минуту голом Карлоса Баке, а победу је обезбедио Никола Сансоне у другом минуту надокнаде времена из једанаестерца.