Реал налетео на Мину, Виљареал победио Хетафе који је промашио два пенала

0

Баскијци поражени од Слепих мишева за које је од 81. минута играо Немања Максимовић, Атлетико Мадрид дао Севиљи пет голова, три су дело Гризмана

Фудбалери Виљареала победили су на свом терену Хетафе са 1:0, у утакмици 25. кола шпанског првенства. Једини гол постигао је Енес Унал у трећем минуту, после додавања Карлоса Баке.

Фудбалери Хетафеа промашили су два једанаестерца, односно голман Виљареала Серхио Асењо је оба пута добро одбранио. Први пут одбранио је ударац Анхела у 36. минуту, а затим и Хорхеа Молине у 51. минуту.

Малага је остала на зачељу после новог пораза, сада у Билбабу. У центру пажње био је Ел Несири, у 13. минуту дао је гол за 0:1, у 61. је промашио пенал, а у 84. је искључен. Баскијце су до три бода головима довел Сусаета и Сан Хосе.

Валенсија је са два гола Мине победила Баскијце, Реал из Сосиједада. За Слепе мишеве је од 81. минута играо Немања Максимовић.

Фудбалери Атлетико Мадрида победили су вечерас у гостима Севиљу са 5:2, у последњој данашњој утакмици 25. кола шпанске Примере.

Мадриђани су на гостовању у Андалузији одиграли једну од квалитетнијих утакмица ове сезоне, у финиш утакмице ушли су при вођство од 5:0, да би Севиља у последња два минута само успела да ублажи пораз.

Екипа Дијега Симеонеа повела је поготком Дијега Косте у 29. минуту, да би потом Антоан Гризман у 42. сјајним ударцем са око 17 метара повисио на 2:0.

Атлетико Мадрид је у 51. минуту повео са 3:0 новим голом Гризмана, овога пута из једанаестерца, да би Коке у 65. повисио на 4:0.

Француски нападач је у 81. постигао и свој трећи гол на утакмици, да би Севиља погоцима Пабла Сарабије у 85. и Нолита у 89. само ублажила пораз.

Семафор 25. кола Ла лиге:

Депортиво – Еспањол 0:0

Селта – Еибар 2:0 (Аспас 56, Гомес 79)

Реал Мадрид – Алавес 4:0 (Роналдо 44, 61, Бејл 62, Бензема 89. једанаестерац)

Леганес – Лас Палмас 0:0

Барселона – Ђирона 6:1 (Л. Суарез 5, 44, 76, Меси 30, 36, Коутињо 66 - Порту 3)

Виљареал – Хетафе 1:0 (Унал 3)

Атлетик Билбао – Малага 2:1 (Сусаета 17, Сан Хосе 44 - Ен Несири 13)

Валенсија – Реал Сосиједад 2:1 (Мина 34, 68 - Ојарзабал 54)

Севиља – Атлетико Мадрид 2:5 (Сарабиа 85, Нолито 89 - Коста 29, Гризман 42, 51. једанаестерац, 81, Коке 65)

21.00: Леванте – Бетис