Liverpul preskočio Junajted, Tadiću bod na gostovanju, NJukasl prokockao pobedu

0

Liverpul je pobedio Vest Hem na svom terenu sa 4:1, u 28. kolu Premijer lige

Liverpul je sada drugi na tabeli sa 57 bodova, jednim više od Mančester junajteda, koji ima meč manje.

NJukasl je osvojio važan bod u borbi za opstanak, pošto je u gostima igrao 2:2 sa Bornmutom. No, sigurno je da gosti neće biti zadovoljni, s obzirom da su do 80. minuta imali dva gola prednosti.

Barnli je osmi sa 37 bodova, posle rezultata 1:1 sa Sautemptonom, koji ima 27 bodova, koliko i Kristal Palas i Svonsi, koji je u zoni ispadanja.

Za Sautempton je do 80. minuta igrao Dušan Tadić, zamenio ga je Gabijadini koji je golom doneo bod svom timu.

Svonsi je prekinuo seriju nepobedivosti i ponovo je u zoni ispadanja sa 27 bodova. Hadersfild je sa 2:0 pobedio Vest Bromvič, koji je poslednji na tabeli sa 20 bodova.

Stouk je vodio od 43. minuta pogotkom Džerdana Šaćirija, a bod domaćinu u 70. doneo je golman gostiju Džek Batland autogolom.

Lester je sedmi na tabeli sa 36 bodova, dok Stouk ima 26 i na pretposlednjem je mestu u engleskom prvenstvu.

U poslednjem subotnjem meču postignuto je najmanje golova, samo jedan. On je delo Troja Dinija, koji je u 80. minutu doneo sva tri boda Votfordu protiv na ovom meču vrlo slabog Evertona.

Semafor 28. kola Premijer lige:
Lester – Stouk 1:1 (Batland 70. autogol – Šaćiri 43)
Bornmut – NJukasl 2:2 (Smit 80, Gosling 89 – Gejl 17, 45+1)
Brajton – Svonsi 4:1 (Mari 18. jedanaesterac, 69, Knokert 73, Lokadija 90 – Dank 86. autogol)
Barnli – Sautempton 1:1 (Barns 67 – Gabijadini 90)
Liverpul – Vest Hem 4:1 (Čan 29, Salah 51, Firminjo 57, Mane 77 – Antonio 59)
VBA – Hadersfild 1:2 (Douson 64 – Van La Para 48, Munie 56)
Votford – Everton 1:0 (Dini 80)
13,00: Kristal Palas – Totenhem
15,05: Mančester junajted – Čelzi