Ливерпул прескочио Јунајтед, Тадићу бод на гостовању, Њукасл прокоцкао победу

0

Ливерпул је победио Вест Хем на свом терену са 4:1, у 28. колу Премијер лиге

Ливерпул је сада други на табели са 57 бодова, једним више од Манчестер јунајтеда, који има меч мање.

Њукасл је освојио важан бод у борби за опстанак, пошто је у гостима играо 2:2 са Борнмутом. Но, сигурно је да гости неће бити задовољни, с обзиром да су до 80. минута имали два гола предности.

Барнли је осми са 37 бодова, после резултата 1:1 са Саутемптоном, који има 27 бодова, колико и Кристал Палас и Свонси, који је у зони испадања.

За Саутемптон је до 80. минута играо Душан Тадић, заменио га је Габијадини који је голом донео бод свом тиму.

Свонси је прекинуо серију непобедивости и поново је у зони испадања са 27 бодова. Хадерсфилд је са 2:0 победио Вест Бромвич, који је последњи на табели са 20 бодова.

Стоук је водио од 43. минута поготком Џердана Шаћирија, а бод домаћину у 70. донео је голман гостију Џек Батланд аутоголом.

Лестер је седми на табели са 36 бодова, док Стоук има 26 и на претпоследњем је месту у енглеском првенству.

У последњем суботњем мечу постигнуто је најмање голова, само један. Он је дело Троја Динија, који је у 80. минуту донео сва три бода Вотфорду против на овом мечу врло слабог Евертона.

Семафор 28. кола Премијер лиге:
Лестер – Стоук 1:1 (Бaтланд 70. аутогол – Шаћири 43)
Борнмут – Њукасл 2:2 (Смит 80, Гослинг 89 – Гејл 17, 45+1)
Брајтон – Свонси 4:1 (Мари 18. једанаестерац, 69, Кнокерт 73, Локадија 90 – Данк 86. аутогол)
Барнли – Саутемптон 1:1 (Барнс 67 – Габијадини 90)
Ливерпул – Вест Хем 4:1 (Чан 29, Салах 51, Фирмињо 57, Мане 77 – Антонио 59)
ВБА – Хадерсфилд 1:2 (Доусон 64 – Ван Ла Пара 48, Муние 56)
Вотфорд – Евертон 1:0 (Дини 80)
13,00: Кристал Палас – Тотенхем
15,05: Манчестер јунајтед – Челзи